Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 17 listopada 2013

Ogłoszenia parafialne - 17 listopada 2013

1. Przyjmujemy jeszcze na wypominki roczne

2. Dziękujemy mieszkańcom Janowa, Niepiekieł i Smół, a także Panu Wojciechowi Piekut z Kroczewa i Robertowi Kalinowskiemu z Henrysina za złożone dary dla Płockiego Seminarium Duchownego. Jeżeli ktoś chciałby jeszcze złożyć dary powinien zrobić to do najbliższej środy, gdyż w czwartek przyjedzie samochód, aby je zabrać do Płocka.

3. W dzisiejszą niedzielę ofiary składaliśmy na inwestycje parafialne, głownie na ogrzewanie świątyni i kaplicy.

4. W kościele przy bocznej kaplicy można zobaczyć wszystkie projekty witraży do naszych okien. Projekty wykonał artysta plastyk Wojciech Bleja. Wszystkie witraże znalazły fundatorów. Proszę fundatorów o zapoznanie się z proponowanymi napisami i ewentualną korektę w ciągu najbliższych dwóch tygodni. Prosimy także o wpłacanie darowizn na witraże na konto parafialne, które jest podane na stronie internetowej, lub przekazywanie jej Księdzu Proboszczowi. Pod koniec listopada projekty trafią do wykonawcy. Należy również zapłacić zaliczkę na poczet rozpoczętej pracy. Zgodnie z podpisaną umową do niedzieli palmowej wszystkie witraże będą założone w oknach naszej świątyni.

5. W następna niedzielę na Mszy św. o godz. 9.30 wręczenie nagród dla dzieci systematycznie uczestniczących w nabożeństwach różańcowych.

6. W minionym tygodniu do wieczności przeszedł śp. Jacek Wichowski z Warszawy pochodzący z Trębek Starych pochowany na naszym cmentarzu. Wieczny odpoczynek…

7. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny życzymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

8. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” polecamy następujące artykuły:
  • O synodzie zwołanym przez papieża Franciszka, który będzie poświęcony rodzinie i małżeństwu.
  • O tym, ze Kościół nie zajmuje się tropieniem diabła, przekonuje egzorcysta.
  • Jak może się zmienić polskie prawo dotyczące grzebania zmarłych?
– Kolejnym numer „Małego Gościa Niedzielnego” zawiera lampion roratni do samodzielnego złożenia. Oprócz tego znajdziemy przejmującą historię chorego 10-letniego Mateusza, jednego z dwanaściorga dzieci, którym będą pomagać uczestnicy tegorocznych Rorat