Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 23 grudnia 2012

Ogłoszenia parafialne - 23 grudnia 2012

Ogłoszenia parafialne1. Jutro Wigilia – pamiętajmy o zachowaniu zgodnie z polską tradycją postnego charakteru tego dnia.

2. Pasterka w kaplicy w Wojszczycach o godz. 22.00, a w świątyni parafialnej o północy. Zapraszamy.

3. W pierwszy dzień Bożego Narodzenia Msze św. w kościele parafialnym tylko o godz. 9.30 i 11.30, nie będzie Mszy św. o godz. 17.00. W kaplicy w Wojszczycach o godz.13.00.

4. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia Msze św. tak jak w każdą niedzielę. Ofiary składane na tacę w II dzień Świąt są przeznaczone na uczelnie katolickie w diecezji.

5. Bardzo serdecznie dziękujemy Panom: Tomaszowi Szeląg z Trębek Nowych za wywiezienie w listopadzie śmieci z cmentarza oraz Mirosławowi Bronowskiemu z Wojen za załadunek tychże śmieci.

6. Dziękujemy też Panu Sławomirowi Ibek ze Strubin za pomoc przy żłóbku bożonarodzeniowym i ofiarowanie całej konstrukcji dla naszej parafii. Dziękujemy również młodzieży za pomoc w dekoracji świątyni.

7. Od poniedziałku 31 grudnia rozpoczynamy wizytę duszpasterską zwaną popularnie kolędą w domach parafian. Ma ona na celu bliższe poznanie naszych Parafian, problemów życia, radości i codziennych trosk. Bardzo prosimy tak planować swoje zajęcia, aby podczas spotkania była obecna cała rodzina. Dzieci i młodzież ucząca się w szkołach prosimy o pozostawienie na czas kolędy zeszytów lub ćwiczeń z religii, nawet wtedy, gdy w ten dzień mają religie w szkole. Ofiary składane podczas kolędy będą przeznaczone na zapłacenie faktur za nowe ogrzewanie świątyni i kaplicy, a także za nowe obrazy.

8. Zauważyliśmy, że w świątyni i w kaplicy jest nowe ogrzewanie promiennikowe. Z pewnością będzie cieplej niż przy starym ogrzewaniu. W kościele w dni powszednie podczas Mszy św. będzie włączany tylko jeden promiennik, dlatego jeżeli będziemy chcieli odczuwać ciepło prosimy siadać w obszarze jego działania. Promienniki kosztowały: 22.500 zł ( kościół – 15.000 zł, kaplica – 7.500 zł.). Do tej sumy należy jeszcze doliczyć koszt instalacji i podłączenia promienników przez elektryka.

9. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny życzymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

10. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” polecamy następujące artykuły:

• Otwórzmy Mu – cyklu adwentowego rozważania.
• Dodatek – Modlitwa przy wigilijnym stole.
• Wszechświat ma twarz dziecka.
• Podsumowanie roku 2012 w Kościele, w Polsce i na świecie.

Oprócz tego znajdziemy bieżące informacje z życia Kościoła w naszej diecezji, w Polsce i na świecie.

– W kolejnym numerze „Małego Gościa Niedzielnego” szopka bożonarodzeniowa do samodzielnego złożenia.