Jesteś w: Wydarzenia » Bierzmowanie » Bierzmowanie w Parafii Kroczewo A.D. 2011

Bierzmowanie w Parafii Kroczewo A.D. 2011

BierzmowanieW środę 12 października 2011r. do parafii Kroczewo przybył Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Piotr Libera. Podczas Mszy św. sprawowanej o godz. 17.00 Ordynariusz Diecezji Płockiej udzielił zgromadzonej w świątyni młodzieży Sakramentu Bierzmowania. Po ukończeniu rocznego przygotowania, którego moderatorem był Ks. Wikariusz Paweł Grąbczewski, Dary Ducha Świętego przyjęło 71 osób. Uroczystą liturgię poprzedziła modlitwa różańcowa odmówiona przed wystawionym Najświętszym Sakramentem.
W homilii Ksiądz Biskup mówił do zgromadzonej młodzieży o odpowiedzialności za kształt prawdziwie chrześcijańskiego życia. Z chwilą przyjęcia siedmiorakich darów Ducha Świętego wszystko się nie kończy, ale dopiero zaczyna. Na wzór świętych i błogosławionych trzeba odważnie stawać się dojrzałymi chrześcijanami, którzy są odpowiedzialni za wiarę,
jej pogłębianie, świadczenie na co dzień, a jeśli potrzeba – także obronę. Na zakończenie Ks. Biskup Piotr Libera zwrócił uwagę na znaczenie krzyża w życiu dojrzałego chrześcijanina. Podkreślił, że jest on nie tylko znakiem Chrystusowej męki, śmierci i odkupienia, ale również znakiem zwycięstwa i siły dla współczesnego człowieka.