Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 21 stycznia 2024

Ogłoszenia parafialne - 21 stycznia 2024

1. Zakończyliśmy wizytę duszpasterską w domach parafian. Dziękujemy parafianom których domy odwiedziliśmy  za serdeczne przyjęcie duszpasterzy.

2.     Jeżeli kogoś nie było w domu podczas kolędowanie jego miejscowości, a chciałby aby kapłan odwiedził rodzinę w ramach wizyty duszpasterskiej, może umówić się na indywidualną wizytę, ustalając dzień i godzinę.

3.     Dzisiaj jest III niedziela miesiąca. W związku z feriami nie będzie spotkania z kandydatami do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego.

4.     W liście skierowanym do Was na początku Adwentu poinformowałem, że ofiary złożone na tacę w kościołach naszej diecezji w niedzielę, 28 stycznia 2024 roku, będą przeznaczone na prace przy budowie sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Płocku, wznoszonego przez Zgromadzenie Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia. Zbliżamy się do 100-lecia objawienia Pana Jezusa Siostrze Faustynie Kowalskiej, w którym usłyszała Ona, że ma wymalować obraz z podpisem: Jezu, ufam Tobie. Ten wizerunek, który Siostra Faustyna ujrzała w Płocku jest dzisiaj znany i czczony na całym świecie. Do tego miejsca przybywają pielgrzymi z wszystkich stron kuli ziemskiej. Jesteśmy wdzięczni Bogu, że wybrał Płock, by światu objawić swoje Miłosierdzie.

Wyrazem tej wdzięczności niech staną się nasze hojne ofiary złożone na tacę, dzięki którym będzie możliwa kontynuacja budowy sanktuarium. Proszę abyście w miarę możliwości włączyli się w to piękne dzieło, które pozostanie świadkiem obecności Miłosiernego Boga na naszej mazowieckiej ziemi.

Wdzięczny za Waszą duchową i materialną troskę o wspólnotę Kościoła modlę się za Was i wypraszam Boże błogosławieństwo!

† Szymon Stułkowski

Biskup Płocki

5.     Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny – życzymy obfitości Łask Bożych, oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

6.     Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.