Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 14 listopada

Ogłoszenia parafialne - 14 listopada

XXXIII NIEDZIELA ZWYKŁA
– 14 listopada 2010r.

1. W dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej i Generalnej Komunii Świętej i ich rodziców. Oddzielnie będzie spotkanie dla dzieci i w tym samym czasie konferencja dla rodziców, którą poprowadzi pedagog – Pani mgr Teresa Tańska.

2. Jeszcze przyjmujemy na wypominki roczne. Aby ułatwić przyjmowanie proszę zabrać specjalne karteczki, które leżą za ławkami i na nich wpisać swych zmarłych i zaznaczyć miejscowość.

3. Dziękujemy rolnikom z Emolinka i Wojen za złożone dary ziemi na rzecz Seminarium Duchownego w Płocku.

4. Jeszcze do końca listopada czekamy na płody ziemi na rzecz Seminarium Duchownego w Płocku. Przedstawicieli poszczególnych wiosek prosimy o zorganizowanie tej akcji i przywiezienie „darów ziemi” na plebanie do garażu. Stąd zostaną zabrane do Płocka.

5. Bardzo prosimy, aby sprzątając groby na cmentarzu żywe kwiaty wyrzucać w przeznaczone miejsce, które zaznaczone jest odpowiednim napisem. Jeżeli dla kogoś nie będzie to zbyt uciążliwe prosimy o zdjęcie doniczki i złożenie jej obok. Pozwoli to na odzyskanie doniczek a ziemią z kwiatami będzie można użyźnić pole. Niech to stanie się początkiem recyklingu, czyli sortowania śmieci w naszej parafii.

6. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za ofiary składane na budowę parkingu i na dzisiejszą tacę. Do dnia dzisiejszego ofiarę na parking złożyło 180 rodzin. Ogólna suma to – 21220 zł.

Zachęcamy do lektury tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

W dzisiejszym numerze godnymi polecenia są następujące artykuły:

• Relacja z pielgrzymki Benedykta XVI do Hiszpanii.
• Rozmowa z kard. Nyczem o jego roli w Kościele polskim i powszechnym.
• „Korzenie tego świata” – o wierze bijącej jak serce, patrzeniu przez miłość i o ciszy otwierającej serce na Boga i potrzeby świata.
• O niezwykłym życiu i śmierci Moniki Brzoza, która prosiła, aby na jej pogrzeb przyjść ubranym na biało.

• A także wiele bieżących informacji z życia Kościoła w Polsce i na świecie.