Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 4 listopada 2018

Ogłoszenia parafialne - 4 listopada 2018

1.     Msze św.  w dzień powszedni do zmiany czasu na letni są odprawiane  o godz. 16.30 i 17.00, a kancelaria parafialna czynna jest od godz. 15.30 do 16.15 lub bezpośrednio po Mszy św.

2.     W następna niedzielę obchodzimy 100 rocznice Odzyskania Niepodległości. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 11.30, podczas której będziemy modlili się za Ojczyznę, a po Mszy św. udamy się na cmentarz obok pamiątkowego obelisku, wyciągniemy flagę na maszt, odśpiewamy Hymn Polski i pomodlimy się za wszystkich, którzy oddali życie dla Wolnej Ojczyzny.

3.     Zapraszamy na kolejne spotkanie modlitewne, przygotowane przez nasza młodzież, które odbędzie się 18 listopada po Mszy św. o godz. 17.00. Tym razem będziemy pochylali się nad cnotą wiary. Szczegóły na plakatach.

4.     Również 18 listopada na wszystkich Mszach Świętych będziemy gościć kleryków naszego Wyższego Seminarium Duchownego na „niedzieli powołań kapłańskich”.

5.     09 listopada w Twierdzy – Modlin będą miały miejsce Diecezjalne uroczystości 100 Rocznicy Odzyskania Niepodległości z udziałem Bpa Piotra Libery. Ksiądz Dziekan serdecznie wszystkich zaprasza. Szczegóły w gablocie ogłoszeniowe.

6.     10 listopada o godz. 10.00  w parafii św. Maksymiliana w Modlinie odbędzie się Diecezjalny Dzień Skupienia dla osób żyjących w związkach nieregularnych. Zainteresowanych ks. Dziekan gorąco zaprasza.

7.     Przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. W przyjmowanych wypominkach od ubiegłego roku nic się nie zmieniło. Proszę zmarłych wpisywać bez odmieniania w mianowniku.

8.     Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny” w dzisiejszym numerze godne polecenia są następujące artykuły:

·        Młodzi odsłonili piękne oblicze Kościoła – Bezpośrednia relacja dziennikarza „Gościa Niedzielnego” z Rzymu.

·        O tym, czym jest dobra śmierć oraz czy trzeba śmiertelnie bać się śmierci?

·        O mniej znanym obliczu witaminy D oraz jej ważnym wpływie na zdrowie.

·        W „Małym Gościu Niedzielnym” – 100 rocznica odzyskania niepodległości, oraz stadion PGE Narodowy od kuchni i czym się różni flaga od barw narodowych.

9.     Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny, życzymy obfitości Łask Bożych,  oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności

10.           Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.