Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia

Wielki Piątek

Triduum PaschalnePo pojmaniu w Ogrójcu Jezus został zaprowadzony do najwyższego kapłana Kajfasza. Rada i arcykapłani szukali na Niego fałszywego świadectwa, aby móc Go zgładzić. Ostatecznie podjęli taką decyzję i zaprowadzili go przed oblicze namiestnika Piłata. Widząc to Judasz zwrócił srebrniki przyznając, że wydał na śmierć niewinnego Człowieka. Piłat próbuje uratować Jezusa korzystając ze zwyczaju uwolnienia jednego z więźniów na doroczne święta żydowskiej Paschy. Jednak arcykapłani namawiają lud, aby głosował za uwolnieniem Barabasza a nie Jezusa. Podburzony tłum domaga się ułaskawienia dla zbrodniarza i skazania niewinnego Jezusa na śmierć krzyżową.

Idąc za tradycją pierwszych wieków, Kościół nie sprawuje dziś Eucharystii. Trwa w milczeniu i patrzy na Krzyż – Drzewo, na którym zawisło zbawienie świata.
Wieczorem o godz. 18.00 rozpoczęła się Liturgia Męki Pańskiej. Temu nabożeństwu przewodniczył ks. Paweł Grąbczewski. Zgromadzeni licznie wierni w skupieniu adorowali Drzewo krzyża śpiewając pieśni pasyjne.
O godz. 21.00 wraz z przybyłymi do świątyni wiernymi odśpiewaliśmy całe Gorzkie Żale (tzn. trzy części) i chwilę po tym zakończyliśmy adorację w kościele...

W Wielki Piątek wszystkich wiernych obowiązuje ścisły post, który pozwala jedynie na spożycie jednego sytego posiłku dziennie i ewentualnie dwóch lekkich posiłków rano i wieczorem. W czasie ścisłego postu należy powstrzymać się od spożywania mięsa oraz innych używek (np. alkoholu).

Wielki Czwartek

Triduum PaschalneMsza św. Wieczerzy Pańskiej, którą dzisiaj uroczyście sprawowali w świątyni nasi Duszpasterze - Ks. Proboszcz Henryk Szwajkowski i Ks. Paweł Grąbczewski, otwiera ŚWIĘTE TRIDUUM PASCHALNE. Podczas tych dni w sposób szczególny zatrzymujemy się nad tajemnicami Męki i Zmartwychwstania Pańskiego. Święta Wielkanocne mają głęboką wymowę, której nie sposób zrozumieć bez nawiązania i odniesienia do Starego Testamentu.

W przeddzień śmierci, zgodnie ze zwyczajem, zasiadł z uczniami, by spożyć Paschę. Była to niezwykła Wieczerza, w czasie której Jezus ustanowił dwa sakramenty: Eucharystię i Kapłaństwo. Chciał na zawsze pozostać ze swymi uczniami na całym świecie, dlatego ukrył się pod postacią chleba i wina, które przez ręce kapłana stają się Ciałem i Krwią Jezusa Chrystusa...

Piąta rocznica śmierci Papieża Jana Pawła II

Jan Paweł IIW środę w naszej parafii obchodziliśmy V rocznicę śmierci Sługi Bożego Jana Pawła II. Wraz z uczniami naszej szkoły noszącej imię Jana Pawła II zgromadziliśmy się na Mszy św. o godz. 9.30, aby uczcić Wielkiego Rodaka i prosić o rychłą beatyfikację.
Bezpośrednio po Eucharystii uczniowie szkoły podstawowej i gimnazjum w Kroczewie zaprezentowali wszystkim zgromadzonym w kościele parafialnym program słowno-muzyczny pt. „TYLKO BĄDŹ” przygotowany przez Panią Katechetkę Annę Duczman i Ks. Proboszcza Henryka Szwajkowskiego.

Niedziela Palmowa

LiturgiaW VI Niedzielę Wielkiego Postu czyli w Niedzielę Palmową wspominamy triumfalny wjazd Pana Jezusa do Jerozolimy. W naszym kościele o godz. 9.30 rozpoczęliśmy uroczyste celebrowanie dzisiejszego święta...

Intencje mszalne - Niedziela Palmowa

Intencje mszalneIntencje mszalne
od 28 marca do 5 kwietnia 2010r.

Ogłoszenia parafialne - 28 marca

Ogłoszenia parafialneOgłoszenia parafialne
– 28 marca 2010r.

Droga Krzyżowa

NabożeństwaW piątek – 26 marca 2010 roku, o godz. 17.30 w naszej parafii odbyło się Nabożeństwo Drogi Krzyżowej, któremu przewodniczył Ks. Proboszcz Henryk Szwajkowski.
Zgromadzeni wierni niosąc duży krzyż na swoich ramionach przeszli ulicami Kroczewa i w skupieniu rozważali poszczególne stacje Drogi Krzyżowej...

Adopcja duchowa

Akcje parafialneUroczystość Zwiastowania Pańskiego jest dniem modlitw o świętość życia oraz Dniem Duchowej Adopcji Dziecka poczętego.
W kościele parafialnym na Mszach św. o godz. 9.30 i 17.00 można było podjąć duchową adopcję...

Akcja "Dzieci Misjonarzom"

MisjeDzieci z naszej parafii kolejny raz postanowiły wesprzeć dzieło misyjne.
Samodzielnie wykonały palemki na Niedzielę Palmową...

Niezwykła aukcja

MisjeOryginalnym pomysłem w ramach akcji "Dzieci Misjonarzom" wyróżnili się uczniowie klasy III Szkoły Podstawowej w Kroczewie.
Wykonali piękną dużą palmę, która została wystawiona na sprzedaż...

Intencje mszalne - V Tydzień Wielkiego Postu

Intencje mszalneIntencje mszalne
od 22 do 28 marca 2010r.

Ogłoszenia parafialne - 21 marca

Ogłoszenia parafialneOgłoszenia parafialne
– 21 marca 2010r.

Intencje mszalne - IV Tydzień Wielkiego Postu

Intencje mszalneIntencje mszalne
od 15 do 21 marca 2010r.

Ogłoszenia parafialne - 14 marca

Ogłoszenia parafialneOgłoszenia parafialne
– 14 marca 2010r.

Konkurs wielkopostny "Z JEZUSEM DŹWIGAMY KRZYŻ"

KonkursyRegulamin Konkursu dla dzieci
"Z JEZUSEM DŹWIGAMY KRZYŻ"

23,623,814 unikalnych wizyt