Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 26 lipca 2015

Ogłoszenia parafialne - 26 lipca 2015

1. Gorąco zapraszamy do otworzenia swych domów dla młodych pielgrzymów  przybywającej na Światowe Dni Młodzieży w 2016 roku. Młodzież możecie gościć w swoich domach od 20 do 25 lipca 2016 roku. Od Waszej otwartości i możliwości zależy ile osób przyjmiecie, minimum muszą to być dwie osoby.
Należy zgłosić się do księdza w parafii i wypełnić formularz zgłoszeniowy, przekazując Wasze dane kontaktowe.

2. Podczas wakacji w Parafii będzie zazwyczaj tylko jeden kapłan, dlatego ze spowiedzi będzie można skorzystać głównie przed pierwszą Mszą św. w dzień powszedni. Proszę wtedy przyjść do świątyni 15 minut po godz. 17.00.

3. Prosimy o przestrzeganie zasad kultury ubioru przychodząc do świątyni lub kancelarii parafialnej podczas upalnej pogody.

4. Dzisiaj w naszej Parafii będziemy po każdej Mszy św. świecili pojazdy. Przy poświęceniu każdy kierowca będzie mógł złożyć ofiarę a ramach akcji „1 gr za 1 km bezpiecznej jazdy” na środki transportu dla misjonarzy.

5. Przyjmujemy zapisy na Pieszą Pielgrzymkę z Płocka do Częstochowy i na Pielgrzymkę Duchową. Zapisy i modlitewniki w zakrystii.

6. Najbliższa sobota jest pierwszą w miesiącu. Po Mszy o godz. 18.00 nabożeństwa. Niedziela jest także pierwszą w miesiącu – po Sumie nabożeństwo i procesja eucharystyczna.

7. Przypominam, że zgodnie z obowiązującym prawem diecezjalnym, na naszych parafialnych cmentarzach obowiązuje 20-letnia dzierżawa placów na pochowanie zmarłych. Żaden Proboszcz nie miał i nie ma prawa wydawać dzierżawy wiekuistej lub na 100 lat. Jeżeli ktoś ma taką dzierżawę na piśmie, proszę z nią przyjść, ja ją przekażę Księdzu Biskupowi, aby z tego Proboszcza ściągnął pobraną należność dla Parafii. Każdy właściciel placu po 20 latach powinien odnowić dzierżawę na następne lata.

8. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny życzymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny”. W dzisiejszym numerze polecamy następujące artykuły:
  • Czy mamy prawo wybrać sobie imigrantów tylko spośród prześladowanych chrześcijan?
  • O Komunii św. dla osób rozwiedzionych żyjących w powtórnym związku.
  • Dlaczego w średniowieczu nikt nie zażywał dopalaczy?
  • Żeglowanie uczy pokory i szacunku.