Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 28 czerwca 2015

Ogłoszenia parafialne - 28 czerwca 2015

1. Jutro obchodzimy Uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze św. o godz. 17.30 i 18.00. Pamiętajmy w swych modlitwach o jutrzejszym solenizancie  Księdzu Pawle.

2. Gorąco zapraszamy do otworzenia swych domów dla młodych pielgrzymów  przybywającej na Światowe Dni Młodzieży w 2016 roku. Młodzież możecie gościć w swoich domach od 20 do 25 lipca 2016 roku. Młodzież będzie przebywała u Was od wieczora do rana. Cały dzień będą poza Waszym domem i nie trzeba się nimi zajmować, ani udostępniać w tym czasie mieszkania. Prosimy o danie im śniadania i ewentualnej kolacji. Nie trzeba wiele! Wystarczy kawałek podłogi. Młodzież przywozi ze sobą śpiwory i karimaty. Jeżeli jesteście wstanie udostępnić im łóżka lub materace, będzie to mile widziane, ale nie jest to konieczne. W Waszych domach będziecie przyjmować tylko obcokrajowców i ewentualnie młodzież polonijną. Znajomość języków obcych nie jest konieczna. Wystarczy uśmiech, otwarte serce i ręce, którymi można pokazać prawie wszystko. Od Waszej otwartości i możliwości zależy ile osób przyjmiecie, minimum muszą to być dwie osoby.
Należy zgłosić się do księdza w parafii i wypełnić formularz zgłoszeniowy, przekazując Wasze dane kontaktowe.

3. Policja w Załuskach przestrzega osoby starsza, mieszkające samotnie bądź na uboczu przed wpuszczaniem do domu nieznanych osób, podających się za akwizytorów lub pracowników instytucji mających coś sprawdzić lub wyjaśnić. W ostatnim czasie doszło w naszej okolicy do brutalnych ataków na takie osoby, a następnie do grabieży. Dbajmy o swoje bezpieczeństwo.

4. Najbliższy piątek i sobota są pierwszymi w miesiącu lipcu. Po Mszy św. o godz. 18.00 nabożeństwo.

5. Następna niedziela jest pierwszą w miesiącu. Po Sumie nabożeństwo i Procesja Eucharystyczna.

6. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny życzymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

7. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny”. W dzisiejszym numerze polecamy następujące artykuły:
  • Papież Franciszek napisał encyklikę o ekologii.
  • Polska przemieni Europę – twierdza zagraniczni rekolekcjoniści.
  • Szczegóły dramatycznej akcji ratowniczej w kopalni „Wujek”.
  • W drodze do lepszego świata – o imigrantach z Afryki.
– Kolejny numer „Małego Gościa Niedzielnego” m.in. dziennik do zapisywania najważniejszych chwil z wakacji.