Jesteś w: Wydarzenia » Pielgrzymki » Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela

Pielgrzymka do Fatimy i Santiago de Compostela

PIELGRZYMKA
DO FATIMY I SANTIAGO DE COMPOSTELA
1 – 5 października 2015 roku

Cena biletu lotniczego - przelot na trasie:
Modlin – Lizbona – Modlin i ubezpieczenia podróżnego (ok. 950,00 zł – na dzień 16.05.2015r.)
plus 375 euro – koszty pobytu w Portugalii i Hiszpanii:
  • przejazdy autokarem na trasie całej pielgrzymki w Portugalii i Hiszpanii
  • noclegi w pokojach dwuosobowych,
  • wyżywienie: (śniadanie, obiad, kolacja),
  • bilety wstępu do zwiedzanych obiektów,
  • ubezpieczenie,
  • przewodnicy.
Organizatorem pielgrzymki jest ks. prał. Jerzy Zając – tel. 601-711-376

SZCZEGÓŁOWY PROGRAM PIELGRZYMKI

Dzień 1: Lizbona – 01.10.2015 (czwartek)

O godz. 11.30 spotkamy się na lotnisku w Modlinie. Odprawa biletowo – bagażowa. Przejście przez kontrolę bezpieczeństwa.
Bagaż. Dozwolona jest jedna sztuka bagażu podręcznego na osobę o wadze nie większej niż 10 kg i wymiarach 55 cm x 40 cm x 20 cm i drugi mały bagaż (torebki, teczki, komputery przenośne, zakupione produkty, aparaty itp.). Wszelkie kosmetyki (kremy, perfumy, itp.) nie mogą być większe jak 100 ml.
Zabieramy tylko rzeczy potrzebne: wygodne buty, ubranie, rzeczy osobiste, leki (nie zabieramy ręczników). Nie można przewozić w bagażu rzeczy ostrych (nożyczki, noże, pilniczki, itp.)
Odlot do Portugalii  o godz. 13.10. Po przylocie do Lizbony około godz. 16.15. Zwiedzanie centrum Lizbony. Przejazd do hotelu w Fatimie. Zakwaterowanie, kolacja. 21.30 - udział w nabożeństwie różańcowym fatimskim z lampionami, nocleg.

Dzień 2: Fatima, Aljuster, Valinhos – 02.10.2015 r. (piątek)

Śniadanie godz.8.00. Msza św. godz. 9.00. Pielgrzymowanie po Sanktuarium Fatimskim Kaplica Objawień - (serce tego sanktuarium), Mur Berliński, Żłóbek, Bazylika Matki Bożej Różańcowej z Fatimy z grobami siostry Łucji oraz błogosławionych Franciszka i Hiacynty, Bazylika Trójcy Świętej, Figura Niepokalanego Serca Maryi, pomnik św. Jana Pawła II, muzeum Fatimskie. Valinhos – 3 km od  Sanktuarium  miejsce 4 objawień Matki Bożej w dn. 19.08.1917 r.
13.30 obiad. Dalsze pielgrzymowanie.
Aljustrel – domy pastuszków: Franciszka i Hiacynty de Marto oraz Łucji dos Santos, muzeum, Loca do Anjo – miejsce objawień Anioła Pokoju, dąb skalny – gdzie odbywały się objawienia, kościół w którym zostali ochrzczeni pastuszkowie. Droga Krzyżowa, urokliwie wijąca się wśród gajów oliwnych i zagajników eukaliptusowych. Droga ta prowadzi trasą, którą dzieci pokonywały do Cova da Iria.
Następnie powrócimy do Sanktuarium i miejsca objawień w Fatimie, gdzie Matka Boża przekazała dzieciom tajemnice fatimskie.
19.30 kolacja.
21.30 Modlitwa Różańcowa i procesji z lampionami. Nocleg.

Dzień 3: Santiago de Compostela, Sanktuarium Bom Jesus - 03.10.2015 r. (sobota)

7.00 śniadanie. Wyjazd do Santiago de Compostela (Hiszpania), znajduje się tu odnaleziony w cudowny sposób grób jednego z 12 apostołów - św. Jakuba Starszego. Ciało apostoła ściętego z polecenia namiestnika rzymskiego Heroda I Agrypy (42 lub 44 r. n.e.) umieszczono w łodzi bez wioseł, która została przeniesiona na skrzydłach anielskich aż do wybrzeży północnej Hiszpanii, w okolice portu Padron. Stąd odebrała je i pochowała na dawnym cmentarzu królowa Lupa. Około 813 r. n.e. pustelnik Pelayo ujrzał w nocy deszcz gwiazd spadających na pobliskie wzgórze. Podzielił się swoją wizją z miejscowym biskupem Teodomirem, który zleciwszy zbadanie sprawy, odkrył kamienny grobowiec zawierający szczątki męczennika. Wybudowano w tym miejscu kościół, a nazwa Compostela (łac. campus stellae - pole gwiazd), przypomina cudowne wydarzenie związane z tym miejscem.  Zwiedzanie. Obiad w Santiago de Compostela.  Msza św. w Katedrze św. Jakuba. Wyjazd z Santiago de Compostela.
Zwiedzanie sanktuarium BOM JESUS – usytuowanego na wzgórzu do którego prowadzą liczne schody i kapliczki DROGI KRZYŻOWEJ. Powrót do Fatimy. Kolacja. 21. 30 Różaniec w Kaplicy Objawień i udział w Nabożeństwie Fatimskim.

Dzień 4: Coimbra, Batalha, Alcobaca, Nazare – 04.10.2015 r. (niedziela)

8.00 śniadanie. 9.00 Msza Święta. Wyjazd do Batalha, miasteczka słynącego z Klasztoru Santa Maria da Vitoria, arcydzieła portugalskiego gotyku (XIV – XVI wiek). Przejazd do Nazare.
Jest to niewielkie, urokliwe, portugalskie miasteczko leżące u stóp potężnego klifu, wznoszącego się ponad falami oceanu. Na szczycie urwistej skały w średniowieczu powstało niewielkie miasteczko Sitio. Największą budowlą jest tu piękny kościół Matki Boskiej z Nazare. Świątynia ta słynie z cudownej figurki N.M.P. oraz wielu cudów. Nazare sławne jest również jako kurort chlubiący się z powodu szerokiej, piaszczystej plaży. Obiad w Adega Oceano. Następnie udamy się do Coimbry – klasztoru, w którym od 1948 roku mieszkała siostra Łucja (jedna z trójki dzieci, którym objawiała się Matka Boża). Przejedziemy do Alcobaca, gdzie zwiedzimy klasztor Santa Maria wpisany na listę UNESCO. Wieczorem wrócimy do hotelu w Fatimie. Kolacja – godz. 20.00. Udział w Modlitwie Różańcowej i procesji z lampionami o godz. 21.30.

Dzień 5: Lizbona – 05.10.2015 r. (poniedziałek)

Śniadanie – godz. 8.00. Wyjazd o godz. 8.30 do stolicy Portugalii – Lizbony. Zwiedzanie miasta.  Zobaczymy m.in. perłę architektury portugalskiej – manueliński klasztor Hieronimitów, słynną wieżę Belem oraz pomnik Odkrywców. Następnie urokliwymi uliczkami starej Lizbony podejdziemy do: Kościoła pw. św. Antoniego, gdzie urodził się św. Antoni. Msza św. o godz. 12.30. Obiad (Santa Rita). Po zakończonym zwiedzaniu przejedziemy na lotnisko w Lizbonie. Odprawa biletowo – bagażowa. Odlot do Warszawy  około godz. 16.40. Lądowanie na lotnisku w Modlinie około godz. 21.45.

Z A P R A S Z A M Y