Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 10 maja 2015

Ogłoszenia parafialne - 10 maja 2015

Ogłoszenia parafialne
1. Trwa miesiąc maj, poświęcony w sposób szczególny czci Matki Bożej. Zapraszamy na nabożeństwo majowe w dzień powszedni po Mszy św. o godz. 18.00. W niedzielę będziemy śpiewać Litanię Loretańską po Mszy naprzemiennie. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 17.00, a w następną niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30. Zachęcamy do śpiewania litanii w kaplicy w Wojszczycach i w odległych miejscowościach przy figurkach.

2. Dzieci, które przystąpiły dzisiaj po raz pierwszy do Komunii Świętej zapraszamy na „Biały Tydzień” na Mszę św. o godz. 18.00. Podczas tych dni będą rozdawane pamiątki, zdjęcia i filmy, a także będą poświęcone dewocjonalia.

3. Parafia wspólnie z Gminą organizuje II Rajd Rowerowy po Parafii i Gminie Załuski. Rajd odbędzie się 16 maja. Start i zakończenie przed kościołem w Kroczewie. Podczas rajdu będzie szkolenie z zasad bezpieczeństwa i poruszania się po drogach prowadzone przez Policjantów oraz liczne konkursy sprawnościowe z wiedzy o Parafii i Gminie Załuski wraz z ciekawymi nagrodami. Każdy z uczestników, który nie brał udziału w zeszłorocznym rajdzie, dostanie kamizelkę odblaskową do jazdy rowerem. Zapisy tylko w dniu dzisiejszym u księży. Wpisowe 1 zł. Podczas rajdu przy Urzędzie Gminy dla uczestników odbędzie się piknik z kiełbaskami z grilla i innymi łakociami. Dzieci do lat 10 mogą się zapisywać tylko razem z dorosłym opiekunem.

4. Podczas Rajdu Rowerowego i w następną niedzielę – 17 maja, będzie można nabywać pamiątki i gadżety związane ze Światowymi Dniami Młodzieży w ramach akcji „Bilet na Brata”.

5. Wielu parafian prosiło o usunięcie drzew na cmentarzu gdyż zagrażają ich grobom. Mamy zgodę od konserwatora zabytków i zieleni na usunięcie kilku drzew. Usunęliśmy dotychczas dwa drzewa. Jeżeli są chętni na usunięcie następnych drzew proszeni są o załatwienie należności finansowej w tym tygodniu z Panem Adamem Grzybowskim. W przeciwnym razie kończymy wycinkę drzew i prosimy więcej tym problemem nie zawracać nam głowy.

6. W najbliższy wtorek o godz. 16.30 próba klas IV w ramach przygotowania do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego.

7. W dzisiejszą niedzielę na apel papieża Franciszka modlimy się za ofiary kataklizmu trzęsienia ziemi w Nepalu. Za tydzień w niedzielę będziemy mogli złożyć do puszki ofiarę na pomoc materialną tym poszkodowanym.

8. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny życzymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.


Zachęcamy do lektury
tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny”. W dzisiejszym numerze polecamy następujące artykuły:
  • Polskę odwiedził charyzmatyczny mówca Nic Vujicic, który urodził się bez rąk i nóg.
  • Jak pomóc w przygotowaniach do Światowych Dni Młodzieży – największej imprezy w historii Rzeczypospolitej.
  • O obozie koncentracyjnym w Dachau, gdzie zginęło najwięcej kapłanów w dziejach chrześcijaństwa.
  • Nepal potrzebuje pomocy po trzęsieniu ziemi.

24,136,085 unikalnych wizyt