Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 3 maja 2015

Ogłoszenia parafialne - 3 maja 2015

Ogłoszenia parafialne
1. Trwa miesiąc maj, poświęcony w sposób szczególny czci Matki Bożej. Zapraszamy na nabożeństwo majowe w dzień powszedni po Mszy św. o godz. 18.00. W niedzielę będziemy śpiewać Litanię Loretańską po Mszy naprzemiennie. Dzisiaj po Sumie, gdyż jest pierwsza niedziela miesiąca, a w następną niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00. Zachęcamy do śpiewania litanii w kaplicy w Wojszczycach i w odległych miejscowościach przy figurkach.

2. W następną niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 dzieci klas trzecich w liczbie 29 po raz pierwszy przystąpią do Komunii Świętej. Prosimy o zachowanie należytego porządku podczas tej Mszy św. oraz nie zajmowanie zarezerwowanych miejsc. Podczas Mszy św. obok dzieci może znajdować się tylko Pani Katechetka, upoważniony kamerzysta i fotograf. A my wszyscy otoczmy te dzieci swoją modlitwą.

3. Parafia wspólnie z Gminą organizuje II Rajd Rowerowy po Parafii i Gminie Załuski.  Rajd odbędzie się 16 maja. Start i zakończenie przed kościołem w Kroczewie. Podczas rajdu będzie szkolenie z zasad bezpieczeństwa i poruszania się po drogach prowadzone przez Policjantów oraz liczne konkursy sprawnościowe z wiedzy o Parafii i Gminie Załuski wraz z ciekawymi nagrodami. Każdy z uczestników, który nie brał udziału w zeszłorocznym rajdzie, dostanie kamizelkę odblaskową do jazdy rowerem. Zapisy tylko w parafii u księży do dnia 10 maja. Wpisowe 1 zł. Podczas rajdu przy Urzędzie Gminy dla uczestników odbędzie się piknik z kiełbaskami z grilla i innymi łakociami. Dzieci do lat 10 mogą się zapisywać tylko razem z dorosłym opiekunem.

4. Spowiedź dzieci przed Komunią i ich bliskich w sobotę od godz. 9.00 do 10.00.

5. Wielu parafian prosiło o usunięcie drzew na cmentarzu gdyż zagrażają ich grobom. Mamy zgodę od konserwatora zabytków i zieleni na usunięcie kilku drzew. Koszt usunięcia jednego drzewa to od 500 do 900 zł. Mieści się w tym także możliwość zabrania ściętego materiału drzewnego, co jest wartością od 200 do 300 zł. Jeżeli będą chętni na wycięcie zaznaczonych drzew proszę szczegóły uzgadniać z Panem Adamem Grzybowskim.

6. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny życzymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

7. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.


Zachęcamy do lektury
tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny”. W dzisiejszym numerze polecamy następujące artykuły:
  • Pierwsza w Polsce rozmowa z mężem i córką Asi Bibii, chrześcijanki skazanej na karę śmierci, od 6 lat czekającej  więzieni w Pakistanie na wykonanie wyroku.
  • O emigrantach docierających przez Morze Śródziemne do Europy.
  • „Polityka to nie grzech” – przekonuje poseł oazowicz.

24,334,492 unikalnych wizyt