Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 26 kwietnia 2015

Ogłoszenia parafialne - 26 kwietnia 2015

Ogłoszenia parafialne
1. Parafia wspólnie z Gminą organizuje II Rajd Rowerowy po Parafii i Gminie Załuski.  Rajd odbędzie się 16 maja. Start i zakończenie przed kościołem w Kroczewie. Podczas rajdu będzie szkolenie z zasad bezpieczeństwa i poruszania się po drogach prowadzone przez Policjantów oraz liczne konkursy sprawnościowe z wiedzy o Parafii i Gminie Załuski wraz z ciekawymi nagrodami. Każdy z uczestników, który nie brał udziału w zeszłorocznym rajdzie, dostanie kamizelkę odblaskową do jazdy rowerem. Zapisy tylko w parafii u księży do dnia 10 maja. Wpisowe 1 zł. Podczas rajdu przy Urzędzie Gminy dla uczestników odbędzie się piknik z kiełbaskami z grilla i innymi łakociami. Dzieci do lat 10 mogą się zapisywać tylko razem z dorosłym opiekunem.

2. W tym tygodniu we wtorek i w środę o godz. 18.30 próba dla dzieci przed przystąpieniem do Pierwszej komunii Świętej.

3. W tym tygodniu w sobotę – 2 maja będziemy obchodzili Uroczystość NMP Królowej Polski, ponieważ dzień 3 maja przypada w niedzielę wielkanocną, której nie można zamieniać na inne święto.

4. W sobotę – 2 maja o godz. 11.00 Msza św. w intencji Druhów Strażaków naszej Gminy, którą będzie odprawiał J.E. Ks. Biskup Roman Marcinkowski, podczas tej Mszy św. Ks. Biskup poświęci dwa nowe sztandary dla OSP w Smulskach i Kroczewie, a przed Mszą św. poświęci również wóz strażacki dla OSP Wrońska. Serdecznie zapraszamy na tę uroczystość.

5. Wielu parafian prosiło o usunięcie drzew na cmentarzu gdyż zagrażają ich grobom. Mamy zgodę od konserwatora zabytków i zieleni na usunięcie kilku drzew. Koszt usunięcia jednego drzewa to od 500 do 900 zł. Mieści się w tym także możliwość zabrania ściętego materiału drzewnego, co jest wartością od 200 do 300 zł. Jeżeli będą chętni na wycięcie zaznaczonych drzew proszę szczegóły uzgadniać z Panem Adamem Grzybowskim.

6. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny życzymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

7. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.


Zachęcamy do lektury
tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny”. W dzisiejszym numerze polecamy następujące artykuły:
  • O Trzeciej Osobie Trójcy Świętej – Namaszczony.
  • Unikatowe fotografie dokumentujące turystyczne wyprawy Jana Pawła II w Alpy i Dolomity.
  • Muzułmanin, który został katolikiem.
  • Kim naprawdę są „Nocne Wilki”?
– Kolejny numer „Małego Gościa Niedzielnego” m.in. plakat z wizerunkiem Matki Bożej z Guadalupe na nabożeństwa majowe oraz odpowiedź na pytanie: jakie tajemnice kryje cudowny obraz Matki Bożej?

24,334,251 unikalnych wizyt