Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 29 marca 2015

Ogłoszenia parafialne - 29 marca 2015

Ogłoszenia parafialne
1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy w Kościele obchody Wielkiego Tygodnia. Pamiętajmy, że diabeł kusi zwłaszcza w te dni, a głównie w Wielki Piątek, w dzień umierania Chrystusa na krzyżu. Katolik powinien mieć tyle siły w sobie i powinien odmówić picia alkoholu przy tzw. pożegnalnym „świątecznym jajeczku”, szczególnie w Wielki Piątek. Przypominamy, że w Wielki Piątek katolików obowiązuje post ścisły.

2. Dziękujemy mieszkańcom poszczególnych miejscowości za złożenie w minionym tygodniu ofiary na kwiaty do Grobu Pańskiego. Jest jeszcze kilka miejscowości, które o zbiórce na ten cel zapomniały. Można jeszcze to zrobić do czwartku, gdyż w ten dzień jedziemy na giełdę po kwiaty cięte.

3. W Wielki Czwartek rozpoczynamy obchody Triduum Paschalnego. Serdecznie zapraszamy w te najważniejsze dla chrześcijan dni na nabożeństwa:
  • Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej  – godz. 18.00
  • Wielki Piątek – Liturgia Męki i Śmierci Pańskiej – godz. 18.00
  • Wielka Sobota – Liturgia Wigilii Paschalnej – godz. 20.00
4. W Wielki Piątek przy adoracji Krzyża składamy w całym Kościele Powszechnym ofiary na Bazylikę Grobu Pańskiego i chrześcijan w Ziemi Świętej.

5. Na liturgię w Wielką Sobotę przychodzimy ze świecami. Nabożeństwo rozpoczynamy na zewnątrz świątyni poświęceniem ognia.

6. Pamiętajmy o adoracji przy Grobie Pańskim i przy „Ciemnicy”. Świątynia będzie otwarta w Wielki Czwartek do godz. 20.00, w Wielki Piątek i w Wielką Sobotę do godz. 22.00.

7. W Wielki Piątek o godz. 21.00 wspólna adoracja przy Grobie Pana Jezusa, podczas której będziemy śpiewali Gorzkie Żale.

8. Zapraszamy Druhów Strażaków do warty przy grobie od końca nabożeństwa w Wielki Piątek do procesji rezurekcyjnej.

9. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny. W kościele parafialnym o godz. 10.00, 11.00, 12.00, 13.00 i 14.00, a w kaplicy w Wojszczycach o godz. 13.00.
Tego dnia od godz. 10.00 do 12.00 będzie można  jeszcze skorzystać ze spowiedzi świętej.

10. Msza św. z procesją rezurekcyjną w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00. W tym roku w naszej Parafii Mszę Rezurekcyjną odprawi i poprowadzi procesję Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Roman Marcinkowski.  Na procesję rezurekcyjną zapraszamy asystę procesyjną, druhów strażaków, dziewczynki do sypania kwiatkami i wszystkich, którzy nie będą się bali porannego chłodu i zechcą swą obecnością ubogacić wielkanocną uroczystość i pokazać Biskupowi, ze jesteśmy parafią  żywą.

11. W niedzielę Zmartwychwstania Msze św. o godz. 6.00, 9.30 i 12.00, a w kaplicy o godz. 10.45. Nie będzie Mszy popołudniowej.

12. W drugi dzień świąt Msze św. tak jak w każdą niedzielę: w kościele parafialnym o godz. 9.30, 11.30, 17.00, a w kaplicy w Wojszczycach o godz. 8.00.

13. Od jutrzejszego dnia przechodzimy na letni porządek odprawiania Mszy św. w dzień powszedni, tj. o godz. 17.30 i 18.00. Kancelaria czynna również według letniego porządku od 16.30.

14. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny życzymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

15. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.


Zachęcamy do lektury
tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

Zachęcamy do lektury tygodnika „Gość Niedzielny”. Do dzisiejszego numeru dołączona jest płyta z filmem Mela Gipsona „Pasja”. W dzisiejszym numerze polecamy następujące artykuły:
  • Co znajdowało się za zasłoną, która przedarła się w chwili śmierci Jezusa na krzyżu?
  • Co robić, gdy sumienie podpowiada coś innego, niż naucza Kościół?
  • Co czuje cierpiący człowiek? – mówi lekarz neurolog, przez dziesiątki lat pomagający ludziom chorym.
– Kolejny numer „Małego Gościa Niedzielnego” m.in. znajdziemy plan z Jerozolimą w czasach Jezusa i dzisiaj.

23,641,558 unikalnych wizyt