Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 28 grudnia 2014

Ogłoszenia parafialne - 28 grudnia 2014

Ogłoszenia parafialne
1. Dziękujemy ks. Pawłowi i pomagającej mu młodzieży za przygotowanie przepięknego żłóbka i wystroju świątyni na Święta Bożego Narodzenia.

2. Dziękujemy wszystkim, którzy zadbali o dekoracje bożonarodzeniowa w kaplicy w Wojszczycach.

3. Dziękujemy Panu Sławomirowi Ibek ze Strubin za udostępnienie swych rzeźb do udekorowania żłóbka. Wszystkie prace Pana Sławomira po rozebraniu dekoracji będzie można zakupić od autora. Im więcej kupimy Jego prac, tym więcej nowych zwierząt będzie w przyszłym roku.

4. Dziękujemy Panu Romualdowi Kowalczykowi ze Swobodni za dostarczenie choinek do dekoracji świątyni i kaplicy.

5. Wizytę duszpasterską rozpoczniemy w najbliższy poniedziałek – 29 grudnia. Prosimy aby podczas wizyty kapłana była cała rodzina. Usprawiedliwieniem może być praca, nauka lub choroba. Dzieci i młodzież, którzy podczas wizyty duszpasterskiej będą w szkole proszeni są o pozostawienie zeszytów lub ćwiczeń do religii, a także indeksów.

6. Pan Adam Grzybowski tak jak ubiegłego roku będzie roznosił wodę święconą, kredę i kadzidło.  Kto nie chce Go przyjąć niech grzecznie podziękuje, a nie wydziwia i obraża. Ofiary jakie złożymy Pan Adam wykorzysta na utrzymanie porządku na cmentarzu.

7. W środę zakończenie Starego Roku. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00, na której podziękujemy Bogu za przeżyty rok 2014.

8. W czwartek rozpoczniemy Nowy Rok 2015 – w ten dzień obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki. Msze św. tak jak w każda niedzielę, wyjątkiem jest tylko Msza św. w kaplicy w Wojszczycach, która będzie o godz. 15.00.

9. W następna niedzielę – 04 stycznia, na Mszy św. o godz. 9.30 dzieci ze Szkoły Podstawowej w Kroczewie przedstawią „Jasełka Bożonarodzeniowe”. Serdecznie zapraszamy.

10. Najbliższy piątek i sobota są pierwszymi w miesiącu styczniu. Po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwa okolicznościowe. Następna niedziela jest pierwszą w miesiącu. Po sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna adoracja.

11. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieninyżyczymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

12. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.


Zachęcamy do lektury
tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

W dzisiejszym numer jest podwójny na tę i następna niedzielę. Zawiera specjalny dodatek z modlitwą przy wigilijnym stole i śpiewnik zawierający kilkanaście najpopularniejszych kolęd do wykorzystania przy wieczerzy wigilijnej. W dzisiejszym numerze polecamy następujące artykuły:
  • Dlaczego Jezus przyszedł na świat w Imperium Rzymskim, i to w okresie jego największej świetności?
  • O tym, że w Anglii zakrystianie, którzy dekorowali kościół świątecznymi ozdobami, płacili kary pieniężne, a duchownym uczącym o Bożym Narodzeniu groziło więzienie.
– Kolejny numer „Małego Gościa Niedzielnego” zawiera m.in. gęsie pióro do zapisania najważniejszych wydarzeń swojego życia i i ciekawa opowieść wigilijna.

23,623,909 unikalnych wizyt