Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 16 listopada 2014

Ogłoszenia parafialne - 16 listopada 2014

Ogłoszenia parafialne
1. W dzisiejszą niedzielę ofiary złożone na tacę są przeznaczone na organizację Światowych Dni Młodzieży w Krakowie w 2016 roku. Takich tac w sumie będzie pięć.

2. Dzisiejsza niedziela jest III w miesiącu o godz. 13.00 specjalna Msza św. przygotowująca dzieci do Komunii Świętej. Na tę Mszę przychodzą dzieci klas II, III i IV wraz z rodzicami. Prosimy przyjść 15 minut wcześniej gdyż będziemy uczyli się śpiewać przed Mszą św.

3. Dziękujemy mieszkańcom Soból za złożone dary z płodów ziemi na Wyższe Seminarium Duchowne w Płocku w minionym tygodniu. Jeżeli jeszcze ktoś chciałby złożyć dary na ten cel może uczynić to w najbliższym tygodniu.

4. W roku 2015 w naszej Płockiej Diecezji rozpocznie się peregrynacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej po Parafiach. W naszej Parafii będzie to miało miejsce 26 -27 listopada 2015 roku. W związku z peregrynacją są do nabycia okolicznościowe kalendarze ścienne na 2015 r. w cenie 6 zł. Kalendarze można nabywać w zakrystii.

5. Apel Biskupa Płockiego: Czcigodni Księża! Drodzy Diecezjanie! Wszyscy zostaliśmy poruszeni smutną wiadomością o pożarze, który w ostatnich dniach strawił kościół katedralny w Sosnowcu. Konferencja Episkopatu Polski zwróciła się z prośbą do wszystkich diecezji o wsparcie materialne odbudowy tej zniszczonej świątyni. Proszę Was zatem serdecznie, by przeznaczyć zebrane ofiary do puszek w niedzielę 23 listopada na ten cel. Będzie to konkretny wyraz naszej solidarności z biskupem i wiernymi diecezji sosnowieckiej. Dziękując za wielkoduszny dar Waszego serca serdecznie pozdrawiam i zapewniam o mojej modlitwie.

6. Przyjmujemy na roczne wypominki. Karteczki wypominkowe leżą na stoliku za ławkami.

7. W roku 2015 w naszej Płockiej Diecezji rozpocznie się peregrynacja obrazu Matki Bożej Częstochowskiej po Parafiach. W naszej Parafii będzie to miało miejsce 26-27 listopada 2015 roku. W związku z peregrynacją są do nabycia okolicznościowe kalendarze ścienne na 2015 r. w cenie 6 zł. Kalendarze można nabywać w zakrystii.

8. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieninyżyczymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.


Zachęcamy do lektury
tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

W dzisiejszym numerze polecamy następujące artykuły:
  • O Światowych Dniach Młodzieży 2016.
  • Skąd bierze się ciągle rosnąca popularność bł. Karoliny Kóskówny?
  • Przewodnik po wyborach samorządowych – co może wójt, a co rada, po co są powiaty?
  • Jaki będzie los Ukrainy?
  • Athos – jedyna na świecie republika mnichów i serce prawosławnej duchowości.

24,135,853 unikalnych wizyt