Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 6 czerwca

Ogłoszenia parafialne - 6 czerwca

X Niedziela Zwykła – 6 czerwca 2010r.

1. W minioną niedzielę dla poszkodowanych przez powódź zebraliśmy przed kościołem do puszek 4030 zł., które przekazaliśmy Caritas Polska.

2. Dzisiejsza niedziela jest niedzielą adoracyjną. Po Mszy św. o godz. 9.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i prywatna adoracja do godz. 11.30. Po sumie wspólna adoracja i Procesja Eucharystyczna wokół kościoła.

3. Dzisiejsza niedziela jest „Niedzielą Opatrzności Bożej”. Przed kościołem zbierane są ofiary na budowę Świątyni Opatrzności Bożej w Warszawie. Po Mszy beatyfikacyjnej ks. Jerzego Popiełuszki uda się procesja z miejsca uroczystej celebry na Placu Józefa Piłsudskiego do tej Świątyni.

4. Przez miesiąc czerwiec zapraszamy na Nabożeństwo Czerwcowe. W dni powszednie będziemy je odprawiać po Mszy św. o godz. 18.00 (recytowana Litania do Serca Pana Jezusa przy wystawionym Najświętszym Sakramencie), a niedzielę – po Mszy św. o godz. 17.00 (śpiewana litania przy wystawionym Najświętszym Sakramencie).

5. Dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji procesji Bożego Ciała.

6. W czwartek – 10 czerwca kończymy obchody ku czci Najświętszej Eucharystii. Na zakończenie Mszy św. o godz. 18.00 będzie miało miejsce błogosławieństwo wianków i kwiatów oraz Procesja Eucharystyczna wokół kościoła.

7. W piątek – 11 czerwca Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Msze św. o godz. 17.30 i 18.00. Zapraszamy.

8. W następną niedzielę – 13 czerwca, po Mszy św. o godz. 17.00 „Procesja fatimska”. Procesję obsługują mieszkańcy Janowa.

9. Więcej bieżących informacji można znaleźć na stronie internetowej parafii: www.parafiakroczewo.pl

10. Składam serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

Zachęcamy do lektury tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”...

W dzisiejszym numerze godnymi polecenia są następujące artykuły:

• Ksiądz Jerzy pomaga. Dodatek IPN-u o ks. Popiełuszce i obrazek błogosławionego ks. Jerzego.
• Czy cierpienie jest karą?
• Ciasta bym upiekła – o sytuacji na terenach po powodzi.
• W dodatku płockim o obronie Dobrzykowa w artykule „Wielka rzeka”.
• Zaszczuć solidarnych. – O szykanach jakie spadły na twórców filmu „Solidarni 2010”.
• W „Małym Gościu Niedzielnym” płyta DVD z filmem „Dzieci z Bullerbyn”.

• A także wiele bieżących informacji z życia Kościoła w Polsce i na świecie.