Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 19 października 2014

Ogłoszenia parafialne - 19 października 2014

Ogłoszenia parafialne
1. Dzisiejsza niedziela jest niedzielą misyjną, rozpoczęła ona Tydzień Misyjny. W intencji misji będziemy modlili się szczególnie podczas Nabożeństwa Różańcowego. Ofiary, które złożyliśmy w dniu dzisiejszym są przeznaczone na misje.

2. Trwa miesiąc październik, podczas którego wspólnie odmawiamy różaniec. Nabożeństwo Różańcowe w dni powszednie o godz. 16.30. W niedzielę różaniec będziemy odmawiali po Mszach świętych według ustalonej kolejności. W następna niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30, a dzisiaj różaniec będzie po Mszy św. o godz. 17.00. W związku z Nabożeństwem Różańcowym Msze św. w dzień powszedni będą o godz. 16.00 i po różańcu około godz. 17.15.

3. Nabożeństwo Różańcowe z oprawą dzieci będzie w poniedziałek, środę i piątek. W te dni dzieci zbierają wyklejankę, za którą na koniec czekają nagrody.

4. Dziś jest III niedziela w miesiącu. O godz. 13.00 dodatkowa Msza św. Mszę św. dla dzieci klas II, III i IV oraz ich rodziców w ramach przygotowania do Komunii Świętej.

5. Nasza parafia włącza się w akcję organizowaną przez Pomoc Kościołowi w Potrzebie i do końca października zbieramy zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny, z którego dochód po utylizacji zostanie przeznaczony na projekty edukacyjne w Afryce. Sprzęt można dostarczać do stodoły w podwórku parafialnym.

6. Prosimy w poszczególnych miejscowościach, wzorem lat ubiegłych, o zorganizowanie zbiórki płodów ziemi na Wyższe Seminarium Duchowe w Płocku i dostarczenie ich do 8 listopada br. na plebanię.

7. Przyjmujemy na roczne i jednorazowe wypominki. Karteczki wypominkowe leżą na stoliku za ławkami. Ofiara na wypominki tak jak w ubiegłym roku – 40 zł od wymienianego imienia i 50 zł od rodziny.

8. W związku z dobrze funkcjonującym ogrzewaniem kaplicy w Wojszczycach, a także z potrzebami Domu Opieki Społecznej i na prośbę wielu zainteresowanych nie zmieniamy godzin odprawiania Mszy św. w niedzielę w kaplicy. Msza św. będzie w kaplicy w Wojszczycach zawsze w każdą niedzielę i święta o godz. 8.00.

9. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieninyżyczymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

10. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.


Zachęcamy do lektury
tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

W dzisiejszym numerze polecamy następujące artykuły:
  • Sylwetka papieża Pawła VI, którego beatyfikacja jest dzisiaj.
  • O wielkiej popularności nowenny pompejańskiej i dodatek z instrukcją do jej odmawiania.
  • Rozmowa z Mary Wagner, mądrą i odważną Kanadyjką, która w więzieniu spędziła 22 miesiące tylko za to, że próbowała ratować nienarodzone dzieci.
  • Śledztwo sterowane. O kulisach manipulacji śledztwa w sprawie zamordowania bł. ks. Jerzego Popiełuszki, którego rocznicę porwania dzisiaj obchodzimy.

24,225,632 unikalnych wizyt