Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 7 września 2014

Ogłoszenia parafialne - 7 września 2014

Ogłoszenia parafialne
1. W dzisiejszą niedzielę – 7 września na Mszy św. o godz. 9.30 będzie miało miejsce uroczyste poświęcenie plecaków uczniów klas I. Zapraszamy pierwszaków i ich rodziców.

2. Dziś przypada również pierwsza niedziala w miesiącu. Po Sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo i Procesja Eucharystyczna wokół kościoła.

3. Również dziś będą rozdawane nagrody dla dzieci za systematyczne uczęszczanie na Mszę św. w minionym roku szkolnym.

4. Powracamy po wakacyjnej przerwie do kazań dla dzieci na Mszy św. o godz. 9.30 w każdą I, II i ewentualnie V niedzielę miesiąca. W te niedzielę oprawę liturgiczną przygotowują dzieci ze szkoły podstawowej.

5. Można nabywać pamiątkowy album z naszymi witrażami w cenie 20 zł: w niedzielę po Mszach św. przy wyjściu ze świątyni, a w dni powszednie w zakrystii lub kancelarii parafialnej. Jest to piękna pamiątka z naszego kościoła oraz dobry sposób na szczegółowe zapoznanie się z tym, co poszczególne witraże przedstawiają. Album może stanowić także przepiękny prezent dla bliskich lub znajomych na każdą okazję.

6. Powracamy do tzw. „tac inwestycyjnych” w każda II niedzielę miesiąca przeznaczonych głównie na ogrzewanie świątyni i kaplicy. W najbliższą niedzielę jest taca na ten cel.

7. Za dwa tygodnie – 21 września po Mszy św. o godz. 9.30 będzie spotkanie dla uczniów kl. II, III i IV i ich rodziców w ramach przygotowania do Komunii Świętej.

8. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieninyżyczymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.


Zachęcamy do lektury
tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

W dzisiejszym numerze polecamy następujące artykuły:
  • Polska konstytucja odwołuje się do Boga i gwarantuje wierzącym pełne prawo obecności w życiu publicznym i kształtowaniu oblicza ojczyzny.
  • Papież Franciszek przypomina mi, żebym nie polegał na sobie – mówi abp Konrad Krajewski, jałmużnik papieski.
  • Ile kosztuje zbawienie?

– Kolejny numer „Małego Gościa Niedzielnego” zawiera dodatek specjalny na początek roku szkolnego: „Kopia zapasowa, czyli krótki podręcznik do pamiętania” ze zbiorem najważniejszych wiadomości potrzebnych na co dzień w szkole.

23,624,303 unikalnych wizyt