Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 15 czerwca 2014

Ogłoszenia parafialne - 15 czerwca 2014

1.  Trwa miesiąc czerwiec, w sposób szczególny poświęcony uwielbieniu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe w kościele parafialnym w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedziele według ustalonego porządku. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 17.00, w następna niedzielę po sumie odpustowej o godz. 11.30.

2. Dzisiejsza niedziela kończy w Kościele czas Komunii Wielkanocnej.

3. W najbliższy czwartek – 19 czerwca obchodzimy Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej popularnie zwaną Bożym Ciałem. W ten dzień Msze św. o godz. 9.30 i 11.30 – Suma z procesją Eucharystyczną ulicami Kroczewa. Nie będzie Mszy św. w kaplicy i o godz. 17.00.  Trasa procesji tak jak lat ubiegłych.
W tym roku ołtarze przygotowują mieszkańcy:
I – przy figurce obok stawu, mieszkańcy Janowa
II – przy posesji państwa Krawieczyńskich, mieszkańcy Soból
III – przy remizie OSP, mieszkańcy Załusk Starych
IV – na frontonie świątyni, mieszkańcy Trębek Nowych (lotnisko).
Na procesję zapraszamy: Asystę Procesyjną, Druhów Strażaków, dziewczynki sypiące kwiatkami, ministrantów, chłopców klas IV do noszenia kwiatków, wszystkich Parafian i Gości. Nie zapomnijmy okien naszych domów, szczególnie przy trasie procesji.

4. W następną niedzielę – 22 czerwca będziemy obchodzić Uroczystość Odpustową ku czci patrona parafii św. Jana Chrzciciela. Msze św. będą tak jak w każdą niedzielę. Podczas Mszy św. o godz. 9.30 i 11.30 będzie spowiadało kilku kapłanów. Sumę odpustową odprawi i kazanie wygłosi ks. Prałat Jerzy Niestępski, były proboszcz z Gostynina. Na Sumę Odpustową i procesję Eucharystyczną zapraszamy te same grupy, co na procesję Bożego Ciała.

5. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieninyżyczymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

6. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

W dzisiejszym numerze szczególnie polecamy następujące artykuły:
  • Reportaż z 18-tu Spotkań Młodych na Polach Lednicy.
  • Kolejni księża zostali ogłoszeni Sprawiedliwymi wśród Narodów Świata.
  • Relacja specjalnego wysłannika z Doniecka.
– Kolejny numer „Małego Gościa Niedzielnego” zawiera plakat z terminarzem Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej oraz artykuły opisujące Wakacje od podwórka.