Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 13 kwietnia 2014

Ogłoszenia parafialne - 13 kwietnia 2014

Ogłoszenia parafialne
1. Przypominamy, że dzisiejszą niedzielą rozpoczęliśmy w Kościele Wielki Tydzień. Diabeł kusi szczególnie w te dni, a głównie w Wielki Piątek. Zachowajmy się jak prawdziwi katolicy i odmówmy picia alkoholu przy tzw. „wielkanocnym jajeczku” w Wielki Piątek. W ten dzień obowiązuje katolików post ścisły.

2. Tradycyjnie w okresie Wielkiego Postu organizowaliśmy zbiórkę na kwiaty i dekorację do Grobu Pańskiego. Dziękujemy osobom, które zaangażowały się w tę akcję.
Dziękujemy mieszkańcom: Soból, Korycisk, Emolinka, Kroczewa – Strony Lewej i Za Siódemką, Jaworowa, Gostolina, Henrysina, Falbog Wielkich, Trębek Ośrodka, Zarąb, Strubin, Janowa, Smół za złożenie na ten cel ofiar w minionym tygodniu.

3. W Wielki Czwartek rozpoczynamy obchody Triduum Paschalnego. Serdecznie zapraszamy w te najważniejsze dni dla chrześcijan nabożeństwa:
– Wielki Czwartek – Msza Wieczerzy Pańskiej          – godz. 18.00
– Wielki Piątek – Liturgia Męki i Śmierci Pańskiej     – godz. 18.00
– Wielka Sobota – Liturgia Wigilii Paschalnej            – godz. 20.00

4. W Wielki Piątek przy adoracji Krzyża składamy w całym Kościele Powszechnym ofiary na Bazylikę Grobu Pańskiego i chrześcijan w Ziemi Świętej.

5. Na liturgię w Wielką Sobotę przychodzimy ze świecami. Nabożeństwo rozpoczynamy na zewnątrz świątyni poświęceniem ognia.

6. Pamiętajmy o adoracji przy Grobie Pańskim i przy „Ciemnicy”. Świątynia będzie otwarta w Triduum Paschalne do godz. 22.00.

7. W Wielki Piątek o godz. 21.00 wspólna adoracja przy Grobie Pana Jezusa, podczas której będziemy śpiewali Gorzkie Żale.

8. Zapraszamy Druhów Strażaków do warty przy grobie od końca nabożeństwa w Wielki Piątek do procesji rezurekcyjnej.

9. W Wielką Sobotę poświęcenie pokarmów na stół wielkanocny. W kościele parafialnym o godz. 10.00, 11.00, 12.00, 13.00 i 14.00, a w kaplicy w Wojszczycach o godz. 13.00. Tego dnia od godz. 10.00 do 12.00 będzie można  jeszcze skorzystać ze spowiedzi świętej.

10. Msza św. z procesją rezurekcyjną w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego o godz. 6.00. Na procesję rezurekcyjną zapraszamy asystę procesyjną, druhów strażaków, dziewczynki do sypania kwiatkami i wszystkich, którzy nie będą się bali porannego chłodu.

11. W niedzielę Zmartwychwstania Msze św. o godz. 6.00, 9.30 i 12.00, a w kaplicy o godz. 10.45. Nie będzie Mszy popołudniowej.

12. W drugi dzień świąt Msze św. tak jak w każdą niedzielę: w kościele parafialnym o godz. 9.30, 11.30, 17.00, a w kaplicy w Wojszczycach o godz. 8.00.

13. Jutro od godz. 10.00 z posługą sakramentalną będziemy odwiedzać osoby chore i starsze w domach. Jeszcze dziś takie osoby można zgłaszać.

14. Parafia wspólnie z Gminą organizuje rajd rowerowy po Gminie Załuski, jako dziękczynienie za kanonizację Jana Pawła II. Rajd odbędzie się 17 maja. Start i zakończenie przed kościołem w Kroczewie. Podczas rajdu będzie szkolenie z zasad bezpieczeństwa i poruszania się po drogach, prowadzone przez Policjantów oraz liczne konkursy sprawnościowe i z wiedzy o Janie Pawle II z ciekawymi nagrodami. Każdy z uczestników dostanie kamizelkę odblaskową do jazdy rowerem. Zapisy tylko w parafii u księży do dnia 4 maja. Wpisowe 1 zł. Podczas rajdu przy Urzędzie Gminy dla uczestników odbędzie się piknik z kiełbaskami z grilla i innymi łakociami. Dzieci do lat 10 mogą się zapisywać tylko razem z dorosłym opiekunem.

15. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieninyżyczymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

16. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.


Zachęcamy do lektury
tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

Dzisiaj dodatek z Nowenną do Miłosierdzia Bożego. Oprócz tego w numerze szczególnie polecamy następujące artykuły:
  • Wielkopostny cyklu „Jan Paweł od krzyża” – „Lekcja umierania”.
  • Jan XXIII – Dobry Papież, który podbił serca ludzi.
  • Kraina nigdzie – reportaż z Naddniestrza, dziwnego państwa, które istnieje choć nikt go nie uznaje.
  • Transeksualizm nie jest grzechem lecz chorobą. Kościół uznaje za nieetyczne jej leczenie za pomocą interwencji chirurgicznej.

23,624,330 unikalnych wizyt