Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 30 marca 2014

Ogłoszenia parafialne - 30 marca 2014

Ogłoszenia parafialne
1. Dzisiaj przeszliśmy na czas letni, dlatego też Msze św. będą odprawiane według porządku letniego. W dni powszednie Msze św. o godz. 17.30 i 18.00. Msza św. w niedzielę w kaplicy w Wojszczycach od następnej niedzieli o godz. 8.00. Kancelaria również jest czynna według letniego porządku, tj. od wtorku do piątku w godz. 16.30 – 17.15.

2. Bardzo serdecznie dziękuję, tym którzy pomogli w dniu wczorajszym sprzątać świątynię po malowaniu: Paniom z Kroczewa – Annie Klimczewskiej, Marzenie Kaliszewskiej, Danucie Biegalskiej, Alinie Sekuła i jej Siostrze, a także młodzieży: Dawidowi Kaliszewskiemu i Mateuszowi  Smardzewskiemu.

4. W tym tygodniu w naszej parafii odbędą się Rekolekcje Wielkopostne – nasze bezpośrednie przygotowanie do Świat Zmartwychwstania Pańskiego. Rekolekcje będzie prowadził ks. dr Jerzy Zając z Pomiechówka. Rekolekcje dla dzieci szkolnych rozpoczną się w czwartek dla dorosłych w piątek . Nie odkładajmy spowiedzi na czas późniejszy, może się tak zdarzyć, że później nie będzie już czasu. Szczególnie, że w Wielkim Tygodniu kapłani mają wiele innych zajęć.

5. Tradycyjnie w okresie Wielkiego Postu organizujemy zbiórkę na kwiaty i dekorację do Grobu Pańskiego. Prosimy o zorganizowanie takiej zbiórki w miejscowościach Parafii do Niedzieli Palmowej. Z góry dziękujemy osobom, które zaangażują się w tę akcję. Dziękujemy mieszkańcom Wojszczyc i Niepiekieł za złożenie na ten cel ofiar w minionym tygodniu.

6. Są już do kupienia „baranki paschalne” do naszych koszyków ze święconką i na stół wielkanocny. Baranki są z czekolady w cenie 5 zł. Jest to akcja „Caritas”. Ilość baranków jest ograniczona, więcej już nie dostaniemy.

7. W najbliższa sobotę i niedzielę dzieci z Koła Misyjnego będą sprzedawały własnoręcznie zrobione palmy. Dobrowolne ofiary składane za palmy dzieci przeznaczają na misje.

8. Parafia wspólnie z Gminą organizuje rajd rowerowy po Gminie Załuski, jako dziękczynienie za kanonizację Jana Pawła II. Rajd odbędzie się 17 maja. Start i zakończenie przed kościołem w Kroczewie. Podczas rajdu będzie szkolenie z zasad bezpieczeństwa i poruszania się po drogach, prowadzone przez Policjantów oraz liczne konkursy sprawnościowe i z wiedzy o Janie Pawle II z ciekawymi nagrodami. Każdy z uczestników dostanie kamizelkę odblaskową do jazdy rowerem. Zapisy tylko w parafii u księży do dnia 4 maja. Wpisowe 1 zł. Podczas rajdu przy Urzędzie Gminy dla uczestników odbędzie się piknik z kiełbaskami z grilla i innymi łakociami. Dzieci do lat 10 mogą się zapisywać tylko razem z dorosłym opiekunem.

9. W minionym tygodniu do wieczności przeszli śp. Jarosław Małkiewicz z Gostolina, Kazimierz Wyłupek z Załusk i Kazimierz Grabowski ze Zdunowa. Wieczny odpoczynek…

10. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieninyżyczymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

11. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.


Zachęcamy do lektury
tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

Dzisiaj do gazety dołączona jest książka „Pasja” według objawień bł. Anny Katarzyny Emmerich. Cena gazety z książką 6 zł. Oprócz tego w numerze polecamy następujące artykuły:
  • Wielkopostny cyklu „Jan Paweł od krzyża” – „Nie można Polski zrozumieć bez Chrystusa”.
  • Jan Paweł II zostanie zapamiętany jako Papież od Bożego Miłosierdzia.
  • Kościół zawsze nauczał, że nie ma władzy nad ważnie zawartym małżeństwem – mówi nowy przewodniczący KEP abp Stanisław Gądecki.
  • Ukraińcy kupują swoim żołnierzom buty, spodnie i … części do czołgów – reportaż z Ukrainy Wschodniej.
– Kolejny numer „Małego Gościa Niedzielnego” to swoiste nieziemskie przyciąganie – czyli odliczamy dni do kanonizacji Jana Pawła II.

24,334,528 unikalnych wizyt