Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 9 marca 2014

Ogłoszenia parafialne - 9 marca 2014

1. Przypominamy, że w minioną środę (tj. Środę Popielcową) rozpoczęliśmy w Kościele Okres Wielkiego Postu. Wielki Post to czas przygotowania katolików do świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Trwa od Środy Popielcowej do Liturgii Wigilii Paschalnej (Wielka Sobota) włącznie. Jest to czas pokutny, dlatego ma charakter powagi, zadumy i umartwienia.
W należytym przygotowaniu Wielkiego Postu będą nam pomagały nabożeństwa Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, a także rekolekcje połączone ze spowiedzią, które w naszej parafii będą przed V niedzielą Wielkiego Postu (tj. 4-6 kwietnia 2014r.).

2. Droga Krzyżowa jest odprawiana w świątyni w każdy piątek o godz. 17.00, po Drodze Krzyżowej Msza z godz. 17.00. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w kaplicy w Wojszczycach o godz. 15.30.
Dla dzieci uczęszczających systematycznie na Drogę Krzyżową przewidziane są nagrody.

3. Gorzkie Żale śpiewamy w każdą niedzielę Wielkiego Postu po Mszy św. o godz. 11.30.

4. W dzisiejszą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie dla uczniów klas IV i ich rodziców w ramach przygotowania do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego.

5. Następna niedziela jest III niedzielą w miesiącu – taca z tej niedzieli jest na inwestycje parafialne głównie na zapłacenie rachunków za energię elektryczną na ogrzewanie świątyni i kaplicy.

6. Po kilkuletniej przerwie powraca do Czerwińska jedno z najsłynniejszych polskich misteriów pasyjnych „Męka Pańska”. Jeżeli będą chętni planujemy wyjazd w sobotę – 21 marca. Koszt przejazdu i biletu to 35zł. Dotychczas zgłosiło się 10 osób, jeżeli do wtorku nie będzie 20 chętnych, wyjazdu nie dojdzie do skutku.

7. Za dwa tygodnie w niedzielę – 23 marca po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie dla kandydatów do Sakramentu Bierzmowania.

8. Za tydzień w II Niedzielę Wielkiego Postu przed kościołem można do puszki złożyć datek na misje w Afryce, niech to będzie nasza jałmużna wielkopostna, jeden z elementów pokutnych.

9. W minionym tygodniu do wieczności przeszli śp. Eugenia Nowakowska z Trębek Nowych, Krystyna Makowska i Franciszek Brakoniecki z Kroczewa. Wieczny odpoczynek…

10. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieninyżyczymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

11. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

W dzisiejszym numerze polecamy następujące artykuły:
  • Początek cyklu „Jan Paweł od krzyża” przygotowujący do Wielkanocy i kanonizacji Jana Pawła II.
  • Czy Putinowi wystarczy Krym?
  • Jaki był pierwszy rok pontyfikatu papieża Franciszka?
  • Poznajmy bohaterów Niebiańskiej Sotni.