Jesteś w: Wydarzenia » Akcje parafialne » Koncert Chóru GREGORIANIE z Zakroczymia

Koncert Chóru GREGORIANIE z Zakroczymia

Akcje parafialne

W niedzielę 26 stycznia świątyni parafialnej w Kroczewie gościliśmy Chór „Gregorianie” z pobliskiego Zakroczymia. Inicjatorami i pomysłodawcami świątecznego koncertu kolęd i pastorałek byli: Proboszcz Parafii pw. św. Jana Chrzciciela – Ks. Henryk Szwajkowski oraz Dyrektor Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 1 w Kroczewie – Pani Urszula Drzewaszewska.

Chór GREGORIANIE z ZakroczymiaZaproszeni goście swoim śpiewem pod dyrygenturą mistrzów Stefana Krupy i Jerzego Kapczyńskiego uświetnili liturgię Mszy św. o godz. 9.30. Bezpośrednio po Mszy świętej odbył się koncert przepięknych kolęd i pastorałek wykonanych na głosy. Założony  w 1947 roku przez zakonnika Ojca Benignusa Sosnowskiego chór działający przy klasztorze Braci Mniejszych Kapucynów w Zakroczymiu stworzył niepowtarzalny klimat i przeniósł słuchaczy do czasów narodzenia Jezusa Chrystusa.

Na zakończenie koncertu artyści zostali nagrodzeni gromkimi brawami. Następnie Ksiądz Proboszcz w imieniu organizatorów i wszystkich zgromadzonych osób podziękował chórzystom  za przybycie i przepiękny śpiew oraz zaprosił do nabywania ich najnowszej płyty pt. „Hej kolęda, kolęda…”.