Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 26 stycznia 2014

Ogłoszenia parafialne - 26 stycznia 2014

1. Bardzo serdecznie dziękujemy chórowi „GREGORIANIE”  z zakroczymskiego klasztoru za obecność w naszej parafii i ubogacenie liturgii śpiewem, a także za przedłużenie bożonarodzeniowego nastroju poprzez koncert pięknych polskich kolęd.

2. Jeżeli kogoś nie było w domu podczas wizyty duszpasterskiej, jeszcze w ciągu tego tygodnia może umówić się z kapłanami na indywidualna wizytę, w czasie odpowiadającym rodzinie.

3. W następną niedzielę – 02 lutego obchodzimy Święto Ofiarowania Pańskiego, bardziej znane jako „Święto Matki Bożej Gromnicznej”, dlatego też na wszystkie Msze św. przychodzimy z gromnicami, które na każdej Mszy św. będą poświęcone.

4. Prosimy aby dzieci na Mszę św. o godz. 9.30 przyniosły także gromnice, najlepiej te od chrztu świętego, gdyż przed Mszą św. będzie procesja z gromnicami w świątyni i uroczyste wejście.

5. W następną niedzielę po raz ostatni będziemy śpiewali kolędy i będzie bożonarodzeniowy wystrój świątyni.

6. W związku z rozbieraniem żłóbka bożonarodzeniowego informujemy, że wszystkie drewniane rzeźby zwierząt, które  są autorstwa Pana Sławomira Ibek są do kupienia. Można od dzisiaj rezerwować eksponaty. Ja już jednego zwierzaka zarezerwowałem.

7. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieninyżyczymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

8. W minionym tygodniu do wieczności przeszła śp. Alina Siwek z Niepiekieł. Wieczny odpoczynek racz jej dać, Panie

9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

Do dzisiejszego numeru dołączona jest płyta z naj sławniejszymi utworami Mozarta w wykonaniu Radiowej Orkiestry Symfonicznej w Lublanie. W dzisiejszym numerze polecamy następujące artykuły:
  • Przypomnienie fundamentalnej prawdy, że Bóg stworzył człowieka jako mężczyznę i kobietę, a nie człowieka w ogóle.
  • Dlaczego Bóg uzależnia czasem czyjeś uzdrowienie od naszej modlitwy?
  • Jak zmienić dramatyczne statystyki umieralności w Polsce na raka?
  • Dialog tak, ale jaki?  Jakie jest podejście Kościoła do religii niechrześcijańskich określił już Sobór Watykański II.

– Kolejny numer „Małego Gościa Niedzielnego” zawiera kosmiczną pod każdym względem gra planszowa dla całej rodziny.