Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 20 października 2013

Ogłoszenia parafialne - 20 października 2013

Ogłoszenia parafialne
1. Trwa miesiąc październik, w którym razem z Maryja modlimy się na różańcu. W naszej parafii nabożeństwo różańcowe będzie rozpoczynało się o godz. 16.30, dlatego też Msze św. przez cały październik będą o godz. 16.00 i druga bezpośrednio po różańcu około godz. 17.15. W niedzielę różaniec będziemy odmawiali po Mszy św. o godz. 17.00.

2. W poniedziałki, środy i piątki nabożeństwo różańcowe będzie z udziałem i zaangażowaniem dzieci. Podczas tych nabożeństw dzieci zbierają karteczki, a dla najgorliwszych na koniec przewidziane są nagrody.

3. Przed boczna kaplicą prezentowane są projekty witraży na prawą stronę okien w świątyni. Tematyką jest życie i działalność patrona naszej Parafii – św. Jana Chrzciciela. Jest osiem witraży. Pięć z nich już ma już swoich fundatorów. Są do zagospodarowania jeszcze pozostałe. Koszt jednego witraża to około 3,5 tys. zł. Przypominamy, że na witrażach będzie umieszczone nazwisko fundatora wypalone w temperaturze 4 tys. stopni.

4. Dzisiejsza niedziela jest „niedzielą misyjną”. Ofiary składane na tacę w ten dzień są przeznaczone na misje.

5.W najbliższy wtorek – 22 października w liturgii obchodzimy wspomnienie bł. Jana Pawła II. Na Mszach Świętych sprawowanych o godz. 16.00 i o godz. 17.15 oddamy cześć Błogosławionemu Janowi Pawłowi II przez ucałowanie Jego relikwii.

6. Za ławkami znajdują się karteczki, na których możemy zapisywać bliskich zmarłych polecanych w rocznej modlitwie „wypominkowej”. W wypominkach nic od ubiegłego roku się nie zmieniło, a odpowiedzialnym za nie jest ks. Paweł.

7. Tak jak lat ubiegłych zbieramy dary ziemi dla Płockiego Seminarium Duchownego. Proszę w poszczególnych miejscowościach o zorganizowanie zbiórki na ten cel. Liczymy również na indywidualnych ofiarodawców. Płody ziemi prosimy dostarczyć na plebanię

8. W dzisiejsza niedzielę jest w Polsce liczenie wiernych, jest to potrzebne do celów statystycznych. Wychodząc z kościoła proszę wziąć od ministranta pamiątkowy obrazek. Prosimy aby panie i dziewczęta wychodzili głównymi drzwiami, a panowie i chłopcy bocznymi.

9. W minionym tygodniu do wieczności przeszli: śp. Krystyna Prusek  z Kroczewa i Jan Sałaciński z Załusk. Wieczny odpoczynek…

10. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny życzymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

11. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.


Zachęcamy do lektury
tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” polecamy następujące artykuły:
  • O katolickiej zakonnicy, która opracowała wiarygodny raport na temat użycia broni chemicznej w Syrii.
  • Pierwszy zwołany przez papieża Franciszka Synod będzie poświęcony rodzinie.
  • Bukowińska wspólnota – o Polakach na Bukowinie ukraińskiej.
– Kolejnym numer „Małego Gościa Niedzielnego” zawiera informacje o bł. Ronaldo Rivi, który nie wyrzekł się wiary, za co poniósł śmierć męczeńską. Jest również mowa o Skautach Europy. Oprócz tego specjalny dodatek - kalendarz na 2014 rok.
23,624,282 unikalnych wizyt