Jesteś w: Wydarzenia » Akcje parafialne » Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych

Poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych

Akcje parafialne
Podczas dzisiejszej Mszy św. sprawowanej przez Ks. Proboszcza Henryka Szwajkowskiego o godz. 9.30 miało miejsce istotne wydarzenie dla uczniów wszystkich klas pierwszych szkół podstawowych.
Po kazaniu skierowanym specjalnie dla najmłodszych celebrans uroczyście poświęcił przyniesione do kościoła tornistry, książki i przybory szkolne. Pobłogosławił także Pierwszaków, aby nauka nie była dla nich ciężarem i aby Pan Jezus oraz Jego łaska zawsze im towarzyszyła i pomagała w zdobywaniu wiedzy.
Wszystkim uczniom klas pierwszych szkół podstawowych znajdujących się na terenie naszej parafii życzymy, aby spotkali na swojej drodze mądrych i szlachetnych wychowawców, nauczycieli i katechetów, którzy oprócz niezbędnej wiedzy nauczą ich jak należy żyć oraz jak być mądrym, dobrym i szczęśliwym człowiekiem.
Poświecenie tornistrów