Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 1 września 2013

Ogłoszenia parafialne - 1 września 2013

1. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą w miesiącu. Po Sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja i procesja Eucharystyczna wokół kościoła.

2. Jutro, w poniedziałek – 2 września rozpoczynamy Nowy Rok Szkolny. Msze św. na rozpoczęcie roku szkolnego w Wojszczycach o godz. 8.00 i w Kroczewie o godz. 9.00.
Po uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego w szkole w Kroczewie będzie poświęcone odnowione miejsce upamiętniające patrona szkoły bł. Jana Pawła II.

3. Najbliższy piątek i najbliższa sobota są pierwszymi w miesiącu wrześniu. Po Mszy św. o godz. 18.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i nabożeństwo.

4. W piątek i w sobotę od godz. 17.00 do końca nabożeństwo spowiedź dla dzieci i młodzieży szkolnej.

5. Od następnej niedzieli uczniowie szkoły podstawowej, a także przedszkolaki i uczniowie I klasy Gimnazjum zbierają karteczki z uczestnictwa we Mszy św. niedzielnej i wklejają je do zeszytu od religii lub na czystych stronach zeszytu do ćwiczeń. Szczególnie będziemy sprawdzali karteczki uczniom klas II, gdyż dla nich  zaczyna się dwuletnie przygotowania do Pierwszej Komunii Świętej, a także uczniowie klas IV w ramach przygotowania do Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego.

6.  W następną niedzielę na Mszy św. o godz. 9.30 odbędzie się poświecenie plecaków klas I. Serdecznie zapraszamy pierwszaków i ich rodziców.

7. Powracamy do kazań dla dzieci w każdą I, II i ewentualnie V niedzielę miesiąca.

8. Powracamy w II niedzielę miesiąca do zbierania tac na inwestycje parafialne, głównie na ogrzewanie kościoła i kaplicy. W następną niedzielę będzie „taca inwestycyjna”.
Z ogrzewaniem w czekającym sezonie grzewczym mogą być problemy, gdyż instalacja jest ciągle niespłacona. Do dnia dzisiejszego pozytywnie na naszą kolędowa prośbę odpowiedziały tylko 83 rodziny, które złożyły około 14 tys. zł. Koszt instalacji grzewczej kościoła i kaplicy to 27 tys. zł.

9. Osoby z Parafialnego Zespołu Synodalnego proszone są o odbiór w zakrystii materiałów na II Sesję Synodalną.

10. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny życzymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

11. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” polecamy następujące artykuły:
  • Czym jest dar modlitwy w językach?
  • Egipscy chrześcijanie idą pod nóż. Są ofiarami polityki armii stosujących zasadę „dziel i rządź”.
  • Ludzie z całej Kenii zjeżdżają do Subukii, bo chcą widzieć cud. Widzą większy od tych, których się spodziewali.
– Kolejnym numer „Małego Gościa Niedzielnego” zawiera wiele informacji o błogosławionym Jose del Rio – piętnastoletnim Meksykaninie, który bronił wiary za cenę życia. Oprócz tego w środku znajdziemy zakładkę magnetyczną do książek z wizerunkiem bł. Jose.