Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 11 sierpnia 2013

Ogłoszenia parafialne - 11 sierpnia 2013

1. W okresie wakacyjnym w kościele będzie obecny tylko jeden kapłan, dlatego też ze spowiedzi będzie można skorzystać tylko przed Mszą św. zarówno w niedzielę jak i w dzień powszedni. Zainteresowanych prosimy o wcześniejsze przychodzenie do świątyni.

2. Jeszcze do wtorku, podczas trwania pielgrzymki zachęcamy Duchowych Pielgrzymów i innych Parafian do udziału w codziennej Mszy św. o godz. 20.00 oraz w wieczornym Apelu Jasnogórskim w kościele parafialnym o godz. 20.30.

3. Caritas naszej diecezji prowadzi akcję „plecak pełen uśmiechów. W tej akcji dostaliśmy 10 plecaków szkolnych, które należy napełnić przyborami szkolnymi i zeszytami dla uczniów młodszych klas. Chętnych do wzięcia udziału w tej akcji prosimy o zgłaszanie się do zakrystii po plecaki w celu ich napełnienia. Plecaki z potrzebnymi rzeczami dostana dzieci z niezamożnych rodzin na początku roku szkolnego. Pozostało jeszcze kilka plecaków.

4. Za dwa tygodnie – 25 sierpnia na Sumie będziemy gościli ks. Biskupa Romana Marcinkowskiego, który na Mszy św. sprawowanej w intencji Parafian poświęci obrazy bł. ks. Jerzego Popiełuszki i św. Faustyny, a także wprowadzi do naszej świątyni relikwie Błogosławionych: Ojca Świętego Jana Pawła II i ks. Jerzego Popiełuszki, które zostaną umieszczone obok obrazów na ścianie przed prezbiterium. Po Mszy św. oddamy cześć tym relikwiom przez ich ucałowanie. Serdecznie zapraszamy na tę uroczystość Parafian i wszystkich Gości.

5. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny życzymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

6. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” polecamy następujące artykuły:
  • Wakacyjny cykl w „Gościu niedzielnym” Kościół na końcu świata – dzisiaj Wenezuela.
  • Jest „kościół dziennikarzy” i jest Kościół Prawdziwy. To dwie różne rzeczywistości.
  • Papież Franciszek nie zmienia nauki Kościoła o nierozerwalności małżeństwa.
  • Historia żyjącego w opinii świętości, prawie stuletniego staruszka, który w stolicy Bułgarii od wielu lat kwestuje na rzecz odnawiania starych świątyń.
  • Kompromitacja prokuratury w sprawie zabójstwa generała Papały.
  • O konkordacie w 20 rocznicę jego podpisania.