Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 4 sierpnia 2013

Ogłoszenia parafialne - 4 sierpnia 2013

Ogłoszenia parafialne
1. W okresie wakacyjnym w kościele będzie obecny tylko jeden kapłan, dlatego też ze spowiedzi będzie można skorzystać tylko przed Mszą św. zarówno w niedzielę jak i w dzień powszedni. Zainteresowanych prosimy o wcześniejsze przychodzenie do świątyni.

2. Przyjmujemy zapisy na XXXII Pieszą Pielgrzymkę z Płocka na Jasną Górę. Zapisywać można się w kancelarii parafialnej do 4 sierpnia br.

3. Przyjmujemy także zapisy na Pielgrzymkę Duchową. Pielgrzymkę Duchową organizują w swoich parafiach miejscowi duszpasterze, sporządzając listę z danymi (nazwisko i imię, dokładny adres z kodem, parafia) i przekazując ją do Biura Informacji Pielgrzymkowej. Przy zapisie Duchowi Pielgrzymi składają dobrowolną ofiarę. Wzamian za to otrzymają specjalnie przygotowany modlitewnik z rozważaniami na każdy dzień wraz z dokładną trasą pielgrzymki.
Podczas dziewięciu dni pielgrzymki zachęcamy Duchowych Pielgrzymów do udziału w codziennej Mszy św. o godz. 20.00 oraz w wieczornym Apelu Jasnogórskim w kościele parafialnym o godz. 20.30.

4. Caritas naszej diecezji prowadzi akcję „plecak pełen uśmiechów. W tej akcji dostaliśmy 10 plecaków szkolnych, które należy napełnić przyborami szkolnymi i zeszytami dla uczniów młodszych klas. Chętnych do wzięcia udziału w tej akcji prosimy o zgłaszanie się do zakrystii po plecaki w celu ich napełnienia. Plecaki z potrzebnymi rzeczami dostana dzieci z niezamożnych rodzin na początku roku szkolnego.

5. Przed boczną kaplicą umieszczone są wszystkie projekty witraży do bocznych okien z lewej strony naszej świątyni a także dwa witraże do kaplicy. Cykl przedstawiający „Siedem Boleści Maryi”.
Jest taki zwyczaj, że rodzina lub grupa osób może ufundować dany witraż. Wtedy na witrażu zostają wypalone nazwiska i miejscowość fundatorów jako znak dla następnych wieków. Jest jeszcze do zagospodarowania jeden witraż – „złożenie Jezusa do grobu”. Czekamy na życzliwego sponsora.

6. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny życzymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

7. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.


Zachęcamy do lektury
tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” polecamy następujące artykuły:
  • Wakacyjny cykl w „Gościu niedzielnym” Kościół na końcu świata – dzisiaj Kolumbia.
  • O „efekcie Bergoglia” w korespondencji z XVIII Światowych Dni Młodzieży.
  • Umawiamy się w Krakowie – o następnych dniach młodzieży.
  • O Koptach – egipskich chrześcijanach, którzy żyją jak obcy we własnej ojczyźnie.
  • O konkordacie w 20 rocznicę jego podpisania.

24,225,554 unikalnych wizyt