Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 14 lipca 2013

Ogłoszenia parafialne - 14 lipca 2013

1. W okresie wakacyjnym w kościele będzie obecny tylko jeden kapłan, dlatego też ze spowiedzi będzie można skorzystać tylko przed Mszą św. zarówno w niedzielę jak i w dzień powszedni. Zainteresowanych prosimy o wcześniejsze przychodzenie do świątyni.

2. Przyjmujemy zapisy na XXXII Pieszą Pielgrzymkę z Płocka na Jasną Górę. Zapisywać można się w kancelarii parafialnej do 03 sierpnia.

3. Przyjmujemy także zapisy na Pielgrzymkę Duchową. Pielgrzymkę Duchową organizują w swoich parafiach miejscowi duszpasterze, sporządzając listę z danymi (nazwisko i imię, dokładny adres z kodem, parafia) i przekazując ją do Biura Informacji Pielgrzymkowej. Przy zapisie Duchowi Pielgrzymi składają dobrowolną ofiarę. Wzamian za to otrzymają specjalnie przygotowany modlitewnik z rozważaniami na każdy dzień wraz z dokładną trasą pielgrzymki.
Podczas dziewięciu dni pielgrzymki zachęcamy Duchowych Pielgrzymów do udziału w codziennej Mszy św. o godz. 20.00 oraz w wieczornym Apelu Jasnogórskim w kościele parafialnym o godz. 20.30.

4. Przed boczną kaplicą umieszczone są wszystkie projekty witraży do bocznych okien z lewej strony naszej świątyni a także dwa witraże do kaplicy. Cykl przedstawiający „Siedem Boleści Maryi”.
Jest taki zwyczaj, że rodzina lub grupa osób może ufundować dany witraż. Wtedy na witrażu zostają wypalone nazwiska i miejscowość fundatorów jako znak dla następnych wieków. Proszę się zgłaszać z rezerwacją gdyż zostały tylko dwa wolne witraże z tej serii.

5. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny życzymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

6. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” polecamy następujące artykuły:
  • Wakacyjny cykl w „Gościu niedzielnym” Kościół na końcu świata – dzisiaj Chile.
  • Będzie kanonizacja Jana Pawła II.
  • Stadion nadziei – Modlitwa, spokój, radość – prawdziwa charakterystyka rekolekcji na Stadionie Narodowym.
  • Niewiarygodna opowieść jedynego katolickiego biskupa Szwecji o Kościele w tym kraju.
Do dzisiejszego numeru dołaczone są dwa dodatki: Encyklika Ojca Świętego Franciszka ŚWIATŁO WIARY oraz dodatek IPN o zbrodni wołyńskiej.