Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 26 maja 2013

Ogłoszenia parafialne - 26 maja 2013

Ogłoszenia parafialne
1. Do piątku jeszcze trwa miesiąc maj w sposób szczególny poświęcony czci Matki Bożej. Nabożeństwo majowe w kościele parafialny w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00,  a w niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00.
Zachęcamy do śpiewania „Litanii loretańskiej” w miejscowościach oddalonych od świątyni przy figurkach znajdujących się w naszych miejscowościach.

2. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.30 dzieci klas IV odnowią Przyrzeczenia Chrztu Świętego. Prosimy o zachowanie porządku podczas tej uroczystości. Przed dziećmi w wyznaczonym miejscu mogą przebywać tylko kapłani i katechetki, a także wyznaczony jeden kamerzysta i fotograf. Proszę nie zajmować miejsc zarezerwowanych dla rodziców.

3. Dzieci, które Odnowiły Przyrzeczenia Chrztu Świętego maja swój „Biały Tydzień”. W tym roku trochę krótszy z racji Uroczystości Bożego Ciała, tylko do środy. Podczas białego tygodnia będą wręczane pamiątki i będzie można odbierać film i zdjęcia z dzisiejszej uroczystości. Na film możemy się zapisać u Pana z kamerą,

4. W czwartek - 30 maja obchodzimy Uroczystość Bożego Ciała. W ten dzień Msze św. o godz. 9.30, Suma z Procesją Eucharystyczną ulicami Kroczewa o godz. 11.30 i po południu o godz. 17.00 z nabożeństwem majowym.
Trasa procesji tak jak lat ubiegłych. W tym roku ołtarze stroją:
I – przy figurce obok stawu , mieszkańcy Korycisk
II – przy posesji Państwa Krawieczyńskich, mieszkańcy Kroczewo (ośrodek)
III – przy remizie OSP, mieszkańcy Niepiekieł
IV – na frontonie świątyni, mieszkańcy Załusk (objazdu)
Na procesję zapraszamy: Asystę Procesyjną, Druhów Strażaków, dziewczynki sypiące kwiatkami, ministrantów, dzieci w strojach komunijnych (dziewczęta i chłopców) i wszystkich Parafian i przebywających Gości. Nie zapomnijmy o dekoracji okien, szczególnie przy trasie procesji.

5. Przed boczną kaplicą umieszczone są wszystkie projekty witraży do bocznych okien z lewej strony naszej świątyni a także dwa witraże do kaplicy. Cykl przedstawiający „Siedem Boleści Maryi”.
Jest taki zwyczaj, że rodzina lub grupa osób może ufundować dany witraż. Wtedy na witrażu zostają wypalone nazwiska i miejscowość fundatorów jako znak dla następnych wieków. Można przez najbliższe tygodnie oglądać i zgłaszać fundacje.

6. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny życzymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

7. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.


Zachęcamy do lektury
tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” polecamy następujące artykuły:
  • O nowej tradycji wieczornych koncertów uwielbieniowych w Boże Ciało.
  • O beatyfikowanym włoskim księdzu zamordowanym przez sycylijską mafię.
  • Dlaczego Niemcy nie kochali Benedykta XVI tak, jak Polacy kochali Jana Pawła II?
– W kolejnym numerze „Małego Gościa Niedzielnego” zawiera film DVD pt. „Ksiądz Bosko Apostoł Młodzieży”, a także ciekawe artykuły o tym jak powstają burze, błyskawice i pioruny.

23,641,710 unikalnych wizyt