Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 19 maja 2013

Ogłoszenia parafialne - 19 maja 2013

1. Trwa miesiąc maj w sposób szczególny poświęcony czci Matki Bożej. Nabożeństwo majowe w kościele parafialny w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00,  a w niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00.
Zachęcamy do śpiewania „Litanii loretańskiej” w miejscowościach oddalonych od świątyni przy figurkach znajdujących się w naszych miejscowościach.

2. Po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie dla kandydatów do bierzmowania.

3. W najbliższą niedzielę – 26 maja na Mszy św. o godz. 11.30 dzieci klas IV odnowią Przyrzeczenia Chrztu Świętego. Prosimy o zachowanie porządku podczas tej uroczystości. Przed dziećmi w wyznaczonym miejscu mogą przebywać tylko kapłani i katechetki a także wyznaczony jeden kamerzysta i fotograf. Rodzice będą mieli zarezerwowane miejsca w ławkach za dziećmi.

4. W najbliższą środę – 22 maja o godz. 16.00 generalna próba dla dzieci klas IV przed uroczystym Odnowieniem Przyrzeczeń Chrzcielnych. Obecność obowiązkowa.

5. W piątek – 24 maja od godz. 16.00 spowiedź dzieci i rodziców przed Uroczystością Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego.

6. W czwartek 23 maja br. po raz pierwszy obchodzić będziemy Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Do kalendarza liturgicznego zosłało wprowadzone z inicjatywy Papieża Benedykta XVI. Jest to odpowiedź Ojca Świętego na postulaty zgłaszane przez różne episkopaty, a także środowiska zakonne dla upamiętnienia Roku Kapłańskiego, który był obchodzony od 19 czerwca 2009 do 11 czerwca 2010. W tym dniu Msze św. w naszym kościele o godz. 17.30 i o 18.00.

7. W czwartek 30 maja obchodzimy Uroczystość Bożego Ciała. Ołtarze w tym roku ubierają mieszkańcy: Korycisk, Kroczewa – Osiedle, Niepiekł i Załusek – Objazd.

8. Przed boczną kaplicą umieszczone są wszystkie projekty witraży do bocznych okien z lewej strony naszej świątyni a także dwa witraże do kaplicy. Cykl przedstawiający „Siedem Boleści Maryi”.
Jest taki zwyczaj, że rodzina lub grupa osób może ufundować dany witraż. Wtedy na witrażu zostają wypalone nazwiska i miejscowość fundatorów jako znak dla następnych wieków. Można przez najbliższe tygodnie oglądać i zgłaszać fundacje.

9. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny życzymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

10. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” polecamy następujące artykuły:
  • Jak naprawić polskie sądy?
  • Będziemy mieli nowe święto – Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
  • Partie chadeckie zdradzają chrześcijańskie wartości Europy.
  • Dlaczego Agnieszka Radwańska jest fajna?