Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 12 maja 2013

Ogłoszenia parafialne - 12 maja 2013

Ogłoszenia parafialne
1. Trwa miesiąc maj w sposób szczególny poświęcony czci Matki Bożej. Nabożeństwo majowe w kościele parafialny w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00,  a w niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00.
Zachęcamy do śpiewania „Litanii loretańskiej” w miejscowościach oddalonych od świątyni przy figurkach znajdujących się w naszych miejscowościach.

2. Dzieci, które przystąpiły dzisiaj do Pierwszej Komunii Świętej przychodzą na swój „Biały Tydzień” każdego dnia na Mszę św. o godz. 18.00 na i na nabożeństwo majowe. Podczas „białego tygodnia” będziemy odbierali zdjęcia i filmy, a także inne pamiątki.

3. Dziękuję rodzicom dzieci za odpowiedzialne podejście do dzisiejszej uroczystości, Paniom Katechetkom i ks. Pawłowi za przygotowanie dzieci i zorganizowanie oprawy liturgicznej dzisiejszej Mszy św. Dziękuję Pani Ani Klimczewskiej za udekorowanie kościoła kwiatami na dzisiejszą uroczystość, a Państwu Piekarczykom za chlebki, którymi się podzielimy z gośćmi na początku obiadu.

4. W najbliższy czwartek – 16 maja o godz. 16.00 próba dla dzieci klas IV przed uroczystym Odnowieniem Przyrzeczeń Chrzcielnych.

5. Przed boczną kaplicą jest umieszczona część projektów witraży do bocznych okien naszej świątyni. Dwa witraże są do Kaplicy Maryjnej, pozostałe do okien w kościele. Od strony lewej będą w oknach sceny przedstawiające 7 boleści Maryi, a po prawej stronie sceny z życia św. Jana Chrzciciela (do tej pory jest tylko jeden projekt tego cyklu).
Jest taki zwyczaj, że rodzina lub grupa osób może ufundować dany witraż. Wtedy na witrażu zostaje wypalone nazwisko i miejscowość fundatorów jako znak i pamiątka dla następnych wieków. Można przez najbliższe tygodnie oglądać i zgłaszać się z fundacją. W najbliższym czasie przybędą jeszcze 3 brakujące witraże z serii „7 boleści Maryi”. Cztery witraże już znalazły swoich fundatorów.

6. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny życzymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

7. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.


Zachęcamy do lektury
tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” polecamy następujące artykuły:
  • Rozmowa z biskupem Edwardem Dajczakiem o pomysłach na zatrzymanie w Kościele bierzmowanej młodzieży.
  • Dlaczego nie można na maturze zdawać egzaminu z religii, a można z wiedzy o tańcu.
  • Sylwetka siostry Laury, pierwszej świętej w historii Kolumbii, kanonizowanej w tę niedzielę.
  • Likwidacja OFE wydaje się przesądzona. Dlaczego reforma emerytalna się nie powiodła?
23,624,362 unikalnych wizyt