Witaj w naszym Serwisie


Imieniny obchodzą: Walter, Bonifacy, Waleria, Kira |


Nawigacja
Aktualny czas
Tłumaczenie strony
Liturgia na dziś
Modlitwa Internauty
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem
Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 5 maja 2013
Ogłoszenia parafialne - 5 maja 2013

1. W środę rozpoczęliśmy miesiąc maj w sposób szczególny poświęcony czci Matki Bożej. Nabożeństwo majowe w kościele parafialny w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00.
Zachęcamy do śpiewania „Litanii loretańskiej” w miejscowościach oddalonych od świątyni przy figurkach znajdujących się w naszych miejscowościach.
2. Zachęcamy, by miesiąc maj stał się okazją do posprzątania, renowacji i małych napraw figurek i krzyży przydrożnych. Pamiętajmy także o udekorowaniu naszych figurek na ten majowy czas.
3. W następną niedzielę na Sumie ( godz. 11.30) 31 dzieci przystąpi do Pierwszej Komunii Świętej. Bardzo prosimy o zachowanie porządku podczas uroczystości. Dzieci i rodzice tychże dzieci mają wyznaczone miejsce w kościele, prosimy aby tych miejsc nie zajmować. Przed dziećmi i z boku mogą przebywać tylko osoby wyznaczone: kapłani, katecheci, wyznaczony fotograf i kamerzysta. Pozostali mogą filmować i fotografować dzieci przed i po Mszy św. Rodziców prosimy o przekazanie tych informacji wszystkim zaproszonym gościom.
4. Spowiedź dzieci ich rodziców i chrzestnych w sobotę – 11 maja od godz. 9.00. Proszę się nie spóźniać gdyż po 10.00 może już nie być kapłanów.
5. Przed boczną kaplicą jest umieszczona część projektów witraży do bocznych okien naszej świątyni. Dwa witraże są do Kaplicy Maryjnej, pozostałe do okien w kościele. Od strony lewej będą w oknach sceny przedstawiające 7 boleści Maryi, a po prawej stronie sceny z życia św. Jana Chrzciciela (do tej pory jest tylko jeden projekt tego cyklu).
Jest taki zwyczaj, że rodzina lub grupa osób może ufundować dany witraż. Wtedy na witrażu zostaje wypalone nazwisko i miejscowość fundatorów jako znak i pamiątka dla następnych wieków. Można przez najbliższe tygodnie oglądać i zgłaszać się z fundacją. W najbliższym czasie przybędą jeszcze 3 brakujące witraże z serii „7 boleści Maryi”. Cztery witraże już znalazły swoich fundatorów.
6. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny życzymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.
7. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

Zachęcamy do lektury
tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”
Do dzisiejszego numeru „Gościa Niedzielnego” dołączona jest płyta z filmem o tragicznych losach ks. Jana Machy – męczennika czasów II wojny światowej. Oprócz tego polecamy następujące artykuły:
- Jak alkohol spowalnia i ogranicza reakcje człowieka.
- Czym jest przebaczenie? Wzruszające świadectwo osób, które doświadczyły efektów tego procesu.
- Dlaczego pobożny Żyd z USA broni krzyża w Europie? Rozmowa z Josephem Weilerem.
- Edukacja w polskiej szkole ma być europejska , broń Boże nie narodowa.

