Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 2 maja

Ogłoszenia parafialne - 2 maja

Ogłoszenia parafialne
Ogłoszenia parafialne V Niedziela Wielkanocy – 2 maja 2010r.

1. W dzisiejszą niedzielę – 2 maja na Mszy św. o godz. 11.30, 26-cioro dzieci z naszej wspólnoty, po raz pierwszy przystąpiło do Stołu Pańskiego i przyjęło do swoich serc Pana Jezusa. Otoczmy te dzieci i ich rodziców modlitewną pamięcią. Od poniedziałku do końca tygodnia dzieci mają swój „biały tydzień”. Przychodzą na Mszę św. o godz. 18.00 i na Nabożeństwo Majowe.

2. Rozpoczęliśmy miesiąc maj poświęcony szczególnej czci Maryi. Po Mszy św. o godz. 18.00 w dzień powszedni Nabożeństwo Majowe, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00. W odległych miejscowościach zachęcamy do odprawiania nabożeństw majowych przy figurkach. Od wtorku – 4 maja dzieci przychodzące na Nabożeństwo Majowe będą miały konkurs „Wyklejanka majowa” z nagrodami na koniec miesiąca. Wyklejanki będą w dni powszednie od poniedziałku do piątku.

3. Jutro – 3 maja przypada Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. tak jak w każdą niedzielę: 9.30, 11.30 i 17.00; w kaplicy w Wojszczycach o godz. 8.00.

4. Przejeżdżałem w ubiegłym tygodniu przez teren parafii Kamienica. Zastałem piękny widok – przy każdej figurce przydrożnej kilka osób robiło porządki. Sprzątało, sadziło nowe kwiaty, wyrzucano stare wieńce i kwiaty, często malowano i robiono małe remonty murarskie. Jeżeli ktoś nie wierzy niech przejedzie się po tamtym terenie. Jadąc samochodem przez naszą parafię pomyślałem sobie – „tak blisko siebie mieszkamy, atak się różnimy”. Czy na pewno musimy?

5. W następną niedzielę – 9 maja na Mszy św. o godz. 11.30 dzieci klas IV naszej parafii uroczyście odnowią swoje Przyrzeczenia Chrztu Świętego. Prosimy, aby jak najwięcej osób przyszło na inne Msze św. Na Mszę św. o godz. 11.30 zapraszamy głownie zainteresowanych tą uroczystością.

6. Bardzo proszę o przestrzeganie porządku na cmentarzu. Śmieci wyrzucamy do pojemnika przeznaczonego na śmieci. W żadnym wypadku nie można wyrzucać śmieci za ogrodzenie cmentarza.

7. Więcej bieżących informacji i zdjęcia z ostatnich uroczystości oraz krótki film z zakończenia Misji Świętych można znaleźć na stronie internetowej parafii: www.parafiakroczewo.pl


Zachęcamy do lektury tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”...

W dzisiejszym numerze godnymi polecenia są następujące artykuły:

• Ksiądz, czyli kto? O pierwszej od 40 lat Ogólnopolskiej Pielgrzymce Kapłanów na Jasną Górę.
• Autentyk czy fałszerstwo. O Całunie Turyńskim.
• Lekcja patriotyzmu. O naszych symbolach narodowych.

• A także wiele bieżących informacji z życia Kościoła w Polsce i na świecie.

24,334,262 unikalnych wizyt