Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 3 marca 2013

Ogłoszenia parafialne - 3 marca 2013

1. Trwa Okres Wielkiego Postu. Wielki Post jest czasem przygotowania katolików do Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Trwa od Środy Popielcowej do Liturgii Wigilii Paschalnej (Wielka Sobota) włącznie. Jest to czas pokutny, dlatego ma charakter powagi, zadumy i umartwienia. Pamiętajmy o indywidualnych zobowiązaniach pokutnych i wyrzeczeniach w tym okresie. W należytym przeżyciu Wielkiego Postu będą nam pomagały nabożeństwa: Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali, a także Rekolekcje, które w naszej Parafii będą jak zawsze przed V Niedzielą Wielkiego Postu.

2. Droga Krzyżowa w każdy piątek w kościele parafialnym o godz. 17.00, po Drodze Krzyżowej Msza św. z godz. 17.00. W kaplicy w Wojszczycach Droga Krzyżowa o godz. 15.00.
Dla dzieci uczęszczających systematycznie na Drogę Krzyżową przewidziane są nagrody.

3. Gorzkie Żale w każdą niedzielę po Sumie. Wyjątkiem będą III niedziele miesiąca kiedy to Gorzkie Żale będziemy śpiewać po Mszy św. o godz. 9.30.

4. Po Mszy św. przed kościołem zbierane są ofiary na rzecz polskich misjonarzy w Afryce.

5. Tradycyjnie w okresie Wielkiego Postu organizujemy zbiórkę na kwiaty do Grobu Pańskiego i dekorację Grobu. Prosimy o zorganizowanie takiej zbiórki w poszczególnych miejscowościach Parafii do Niedzieli Palmowej. Z góry składamy podziękowania osobom, które zaangażują się w tę akcję.

6. Są już do kupienia baranki wielkanocne z białej czekolady do naszych koszyków ze święconką, które przynosimy do kościoła w Wielką Sobotę. Cena baranka – 5 zł. Można je nabyć po Mszy św. pod chórem lub w zakrystii.

7. Wszystkim, którzy w tym tygodniu obchodzą urodziny, jubileusze lub imieniny życzymy obfitości łask Bożych oraz opieki Matki Bożej i wszelkiej pomyślności.

8. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” polecamy następujące artykuły:
  • „Brat, przyjaciel, papież” – film o dzieciństwie i młodości Jozepha Ratzingera.
  • Piłatowe umycie dłoni – kazanie pasyjne na kolejną niedzielę Wielkiego Postu.
  • Wybory pod kluczem, czyli jak w przeszłości wybierano papieży?
  • Papież na nasze czasy- jakie cechy, zdolności są ważne dla udźwignięcia ciężaru papieskiej posługi w naszych czasach.
  • Wszystko o półprocentowym odpisie na Kościół.