Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 25 kwietnia

Ogłoszenia parafialne - 25 kwietnia

Ogłoszenia parafialne1. Bardzo serdecznie dziękujemy Ojcu Dariuszowi Sosnowskiemu za trud przeprowadzenia Misji Świętych w naszej parafii. Wyrażamy nadzieję, że ziarno prawdy Słowa Bożego zasiane w naszych sercach, będzie wydawało plon przez następne dni i lata. Ojcu Dariuszowi życzymy, błogosławieństwa Bożego i dużo sił w nawracaniu wiernego ludu, poprzez misje i rekolekcje i prowadzenie ich do Boga. Z Ojcem Dariuszem spotkamy się w następnym roku na renowacji Misji Świętych w czasie Wielkiego Postu.

2. W następną niedzielę – 2 maja na Mszy św. o godz. 11.30, grupa 26. dzieci z naszej wspólnoty parafialnej, po raz pierwszy przystąpi do Stołu Pańskiego i przyjmie do swoich serc Pana Jezusa. Otoczmy te dzieci i ich rodziców modlitewną pamięcią.

3. W związku z Pierwszą Komunią dzieci prosimy aby niezainteresowani tą uroczystością przyszli na Mszę św. o godz. 9.30 lub 17.00, w ten sposób unikniemy na Mszy św. o godz. 11.30 niepotrzebnego tłoku. Prosimy także, aby na Mszy św. Komunijnej przestrzegać w świątyni wyznaczonego porządku. Pomiędzy dziećmi może przebywać jedynie Pani Katechetka, wyznaczony kamerzysta i wyznaczony fotograf.

4. W sobotę – 01 maja rozpoczynamy miesiąc poświęcony szczególnej czci Maryi. Po Mszy św. o godz. 18.00 w dzień powszedni Nabożeństwo Majowe, w niedzielę – po Mszy św. o godz. 17.00. W odległych miejscowościach zachęcamy do odprawiania nabożeństw majowych przy figurkach.

5. W najbliższą środę o godz. 18.30 spotkanie dla klas IV w ramach przygotowania do Odnowienia Przyrzeczeń Chrzcielnych.

6. Bardzo proszę o przestrzeganie porządku na cmentarzu. Śmieci wyrzucamy do pojemnika przeznaczonego na śmieci. W żadnym wypadku nie można wyrzucać śmieci za ogrodzenie cmentarza. Może ktoś zapyta, dlaczego ciągle o tym przypominamy. Niestety nasze apele nie do wszystkich docierają. W minionym tygodniu znów powstały sterty śmieci poza ogrodzeniem. Bądźmy uczuleni na ten problem i zwracajmy sobie uwagę. My będziemy ten apel powtarzali w każdą niedzielę, aż do skutku.

7. Więcej bieżących informacji i zdjęcia z ostatnich uroczystości można znaleźć na stronie internetowej parafii: www.parafiakroczewo.pl.

Zachęcamy do lektury tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”...

W dzisiejszym numerze godnymi polecenia są następujące artykuły:

• Prawie cały numer poświęcony jest pogrzebowi Pary Prezydenckiej i innym osobom, które zginęły w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem,
• Urzędnik wreszcie odpowie. O odpowiedzialności urzędników za błędne decyzje.
• Wulkan poluje na lotnictwo.

• A także wiele bieżących informacji z życia Kościoła w Polsce i na świecie.