Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 9 września 2012

Ogłoszenia parafialne - 9 września 2012

Ogłoszenia parafialne1. W dzisiejszą niedzielę – 9 września po Mszy św. o godz. 9.30 zebranie dla dzieci klas II i IV pragnących zapisać się w naszej parafii do przystąpienia do Pierwszej Komunii Świętej i Odnowienia Przyrzeczeń chrztu Świętego oraz ich rodziców.

2. Przypominamy, że w tym roku szkolnym i katechetycznym dzieci i młodzież gimnazjalna klas pierwszych zbierają pamiątki uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej. W tym roku będzie można z karteczek zbudować makietę świątyni. Dla wytrwałych, którzy zbudują budynek kościoła na zakończenie roku szkolnego przewidziane są nagrody.

3. W tym roku karteczek będących pamiątką uczestnictwa w niedzielnej Mszy świętej nie zbierają uczniowie klas II i IV, gdyż dla nich będą specjalne dzienniczki, które dziś zostaną rozdane po Mszy św. o godz. 9.30.

4. Msze św. z oprawą liturgiczną dzieci i kazaniem do dzieci będą w I i II niedzielę miesiąca i ewentualnie w V jeżeli takowa będzie w danym miesiącu.

5. W następną niedzielę – 16 września, po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie uczniów klas II i III Gimnazjum, w ramach przygotowania do sakramentu bierzmowania. Obecność na spotkaniu jest równoznaczna z chęcią przystąpienia do tego sakramentu w naszej parafii. Do sakramentu bierzmowania mogą zapisać się także wszyscy starsi, którzy jeszcze tego sakramentu nie przyjęli.

6. Bardzo prosimy, by na alejkach w nowej części cmentarza nie stawiać żadnych ławeczek.

7. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” polecamy następujące artykuły:

• Nie ma szkoły nie ma wsi – Jak uratować wiejską szkołę przed likwidacją i dlaczego warto to robić?
• Czu Jezus potrzebuje reklamy?
• Europa na nowo. – Niemcy chcą konstytucji europejskiej.
• Rządy technokratów. – O głębokim kryzysie państwa polskiego w rozmowie z prof. Jadwigą Staniszkis.

Oprócz tego znajdziemy bieżące informacje z życia Kościoła w naszej diecezji, w Polsce i na świecie.

– W kolejnym numerze „Małego Gościa Niedzielnego” płyta CD z 13 hip-hopowymi utworami mówiącymi o drodze do Boga.