Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 29 kwietnia 2012

Ogłoszenia parafialne - 29 kwietnia 2012

Ogłoszenia parafialne1. W tym tygodniu będą próba przed Pierwszą Komunią: we wtorek o godz. 10.00. Spowiedź dzieci i ich rodziców, a także gości przed Pierwszą Komunią w piątek od godz. 16.00.

2. We wtorek rozpoczynamy miesiąc maj, w którym szczególnie będziemy czcić Matkę Bożą poprzez śpiewanie „Litanii loretańskiej”.
Nabożeństwo majowe w kościele w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedzielę i święta po Mszy św. o godz. 17.00. Zachęcamy do śpiewania litanii przy figurkach przydrożnych w miejscowościach oddalonych od świątyni. Niech czas majowy będzie przyczyną do zrobienia porządków i dekoracji przy krzyżach i figurach przydrożnych.

3. W czwartek obchodzimy Uroczystość NMP Królowej Polski. Msze św. tak jak w każdą niedzielę. W tym dniu na Mszy św. o godz. 11.30 Strażacy z Gminy Załuski będą dziękowali Bogu i prosili o dalszą opiekę i błogosławieństwo przez pośrednictwo swego patrona – św. Floriana. Serdecznie zapraszamy w ich imieniu na Sumę.

4. W następną niedzielę – 6 maja na Mszy św. o godz. 11.30 dzieci klas II z naszej Parafii po raz pierwszy przystąpią do Komunii Świętej. Otoczmy te dzieci modlitewną pamięcią. Przypominamy o przestrzeganiu porządku podczas uroczystości. Pierwsze ławki są zarezerwowane dla rodziców dzieci. Zdjęcia i film podczas uroczystości robi tylko wynajęta firma. Pozostali mogą to czynić przed i po Mszy św. Pomiędzy ławkami dzieci a prezbiterium mogą znajdować się tylko upoważnione osoby.

5. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.


Zachęcamy do lektury
tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

W dzisiejszym numerze „Gościa Niedzielnego” znajdziemy dołączony film o Janie Pawle II „Szukałem was”. Oprócz tego polecamy następujące artykuły:

• Nowe twarze Kościoła w Polsce.
• Niebezpieczna konwencja.
• Czego boi się Rosja?

Oprócz tego znajdziemy bieżące informacje z życia Kościoła w naszej diecezji, w Polsce i na świecie.

– W kolejnym numerze „Małego Gościa Niedzielnego” plakat, na który można nakleić obrazki z nabożeństwa majowego oraz prezentacja muzyków, którzy nie wstydzą się grać i śpiewać Panu Bogu.

24,334,377 unikalnych wizyt