Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 25 marca 2012

Ogłoszenia parafialne - 25 marca 2012

Ogłoszenia parafialne1. Dziękujemy ks. Tomaszowi Opalińskiemu za przeprowadzenie Rekolekcji Wielkopostnych i przygotowanie naszych serc do owocnego przeżycia Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. Księdzu Tomaszowi życzymy obfitości łask Bożych i nadziei, która płynie od Zmartwychwstałego, a dzięki której można pokonać wszelkie przeciwności.

2. Tradycyjnie w okresie Wielkiego Postu organizujemy zbiórkę na kwiaty do Grobu Pańskiego. Prosimy o zorganizowanie takiej zbiórki w poszczególnych miejscowościach Parafii do Niedzieli Palmowej. Z góry dziękujemy tym osobom, które zaangażują się w w/w akcję. Dziękujemy już mieszkańcom Załusk – Centrum, Smół, Korycisk, Emolinka, Niepiekieł i Trębek Nowych – Struga i Górka (strona zachodnia) za złożenie ofiar w minionym tygodniu na ten cel.

3. Dzisiaj przed świątynią można kupić palmy zrobione przez dzieci z Koła Misyjnego w Kroczewie, którego opiekunem jest Pani Katechetka Anna Duczman. Zarobione w ten sposób pieniążki dzieci w całości przeznaczają na misje. Biorąc palmę złóżmy do puszki dobrowolną ofiarę na w/w cel.

4. Najbliższa niedziela to Niedziela Palmowa. Prosimy o przyjście z palmami. Dobrze będzie, jeśli tradycyjną palmę ze sklepu bądź rynku zastąpi ta, którą kupimy od naszych dzieci z Koła Misyjnego. Przed każdą Msza św. nastąpi poświecenie palm, a przed Mszą św. o godz. 9.30 również procesja wokół kościoła i uroczyste wejście do świątyni z tymi palmami.

5. Jutro obchodzimy przeniesioną z dzisiejszego dnia Uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00.

6. Są już do kupienia baranki z białej czekolady do koszyczka wielkanocnego. Baranek ma nam przypomnieć o ofierze Jezusa Chrystusa. Cena baranka 5 zł. Całość przeznaczona jest na akcje prowadzone przez Caritas.

7. W najbliższy piątek – 30 marca po Mszy św. o godz. 17.00 zapraszamy na Drogę Krzyżową ulicami Kroczewa. Trasa Drogi Krzyżowej tak jak ubiegłego roku. W ten dzień nie będzie Drogi Krzyżowej w kaplicy w Wojszczycach.

8. Od następnej niedzieli Msze św. będą odprawiane według porządku letniego. W niedzielę w Wojszczycach Msza św. o godz. 8.00, a w dni powszednie w kościele parafialnym o godz. 17.30 i 18.00.


Zachęcamy do lektury
tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” godnymi polecenia są następujące artykuły:

• Wielkopostny cykl – Czas na duszę. Dzisiaj „Znoszenie nieznośnych” – kolejny uczynek względem duszy „Krzywdy cierpliwie znosić”.
• Papież w Meksyku i na Kubie.
• Jak pomóc dziecku przygotować się do sakramentu pokuty?
• Wyrzucony z pracy za obronę krzyża smoleńskiego.

Oprócz tego znajdziemy bieżące informacje z życia Kościoła w naszej diecezji, w Polsce i na świecie.

UWAGA! Dzisiaj płyta z poruszającą muzyką na Wielki Tydzień.

– W kolejnym numerze „Małego Gościa Niedzielnego” znajduje się płyta z testami sprawdzającymi wiedzę dla gimnazjalistów oraz praktyczny przewodnik po trzech najważniejszych dniach w roku – po Triduum Paschalnym.

24,225,564 unikalnych wizyt