Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 1 stycznia 2012

Ogłoszenia parafialne - 1 stycznia 2012

Ogłoszenia parafialne1. Rozpoczęliśmy Nowy Rok – 2012. Życzymy wszystkim obfitości Łask Bożych, rozwiązywania – zgodnie z Wolą Bożą – wszelkich problemów, by mimo smutnych zapowiedzi nie był gorszy od tego, który minął, a Pan Bóg by nami się opiekował przez wszystkie czekające na nas 366 dni.

2. Trwa wizyta duszpasterska zwana popularnie kolędą w domach parafian. Wizyta ta ma na celu bliższe poznanie parafian, ich życia i problemów. Bardzo prosimy, aby tak planować swoje obowiązki, by podczas kolędy była zgromadzona cała rodzina. Prosimy dzieci i młodzież uczącą się w szkole o pozostawienie zeszytów z religii na czas kolędy. Bardzo prosimy również, by czworonożni przyjaciele domu (zwłaszcza psy) były na czas wizyty kapłana pozamykane. My pragniemy odwiedzić tylko osoby zamieszkujące w danym domu. Ofiary jakie będziemy składali przy kolędzie będą przeznaczone na spłacenie kredytu na parking i rachunków za nowy „wikariat”.

3. W piątek – 6 stycznia przypada Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana w tradycji ludowej Uroczystością Trzech Króli. Msze św. w ten dzień tak jak w każdą niedzielę. W tym dniu nie obowiązuje post, choć uroczystość przypada w piątek.

4. W Uroczystość Trzech Króli na Mszy św. o godz. 9.30 dzieci ze Szkoły Podstawowej w Emolinku przedstawią pod kierunkiem Pani Katechetki – Anny Duczman Jasełka. Serdecznie zapraszamy wszystkich, a szczególnie dzieci.

5. Piątek i sobota są pierwszymi w miesiącu styczniu. Po wieczornej Mszy św. odpowiednie nabożeństwa. W te dni można skorzystać ze spowiedzi świętej.

6. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” godnymi polecenia są następujące artykuły:

• Ewangelie dzieciństwa.
• Warto być dobrym – rozmowa z Przewodniczącym Konferencji Episkopatu Polski.
• Miś w reklamówce. Dlaczego dzieci w coraz wcześniejszym wieku wstydzą się tego, że są dziećmi?
• W cieniu Petersburga – jak zniewolono Polaków w carskiej Rosji.

Oprócz tego znajdziemy bieżące informacje z życia Kościoła w naszej diecezji, w Polsce i na świecie.