Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 23 października 2011

Ogłoszenia parafialne - 23 października 2011

Ogłoszenia parafialne1. Trwa miesiąc październik, w którym w sposób szczególny będziemy oddawali cześć Maryi podczas Nabożeństwa Różańcowego. W naszej Parafii Nabożeństwo Różańcowe w dzień powszedni rozpoczyna się o godz. 16.30, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00. W poniedziałki, środy i piątki Nabożeństwo Różańcowe z udziałem i zaangażowaniem dzieci. W pozostałe dni zachęcamy do prowadzenia nabożeństw przez dorosłych z różnych grup. Dzieci podczas swych nabożeństw będą otrzymywały karteczki do konkursu różańcowego. Na koniec przewidziane nagrody.

2. W związku z Nabożeństwem Różańcowym Msze św. w dzień powszedni są o godz. 16.00 i następna po różańcu około godz. 17.15.

3. Jeszcze do końca tygodnia kancelaria jest czynna w wyznaczone dni od godz. 15.00 do 15.45 i bezpośrednio po drugiej Mszy św.

4. W dzisiejszą niedzielę rozpoczynamy Tydzień Misyjny. W następną niedzielę ofiary składane na tacę będą przeznaczone na misje. W związku z tym przesuwamy o tydzień – na niedzielę 6 listopada, tacę na obraz bł. Jana Pawła II, by każdy choć w małej części mógł stać się jego fundatorem.

5. Zbliża się Uroczystość Wszystkich Świętych. Będziemy robili generalne porządki na cmentarzu. Prosimy, aby śmieci wyrzucać tylko do przeznaczonych na to śmietników. Liście, uschnięte naturalne kwiaty, gałęzie i ziemię prosimy nie wyrzucać do śmietników tylko obok gdzie jest wyznaczone miejsce, oznakowane specjalną tabliczką. W tym tygodniu na środku cmentarza będzie stała przyczepa lub wóz, na który będziemy mogli wrzucać liście (tylko liście). Pamiętajmy robiąc porządki uszanujmy pracę innych.

6. Msze św. w dniu 01 listopada o godz. 9.30 w kościele parafialnym w Kroczewie i o godz. 11.30 uroczysta suma na cmentarzu.

7. Jak lat ubiegłych organizujemy zbiórkę płodów ziemi dla Wyższego Seminarium Duchownego w Płocku. Prosimy o zorganizowanie zbiórki w poszczególnych miejscowościach.

8. Przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. Aby ułatwić przyjmowanie proszę zabrać przygotowane specjalnie karteczki i na nich wpisywać swych zmarłych z zaznaczeniem miejscowości. W przyjmowaniu wypominek nic się nie zmieniło od ubiegłego roku, odpowiedzialny za nie jest ks. Paweł, dlatego z ta sprawą głownie zgłaszamy się do niego.

9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.


Zachęcamy do lektury
tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” godnymi polecenia są następujące artykuły:

• Czym jest Fundusz Kościelny? – które z obiegowych przekonań są prawdziwe, a które błędne.
• Ucieczka do Egiptu – o Kościele Koptyjskim.
• O Tygodniu Misyjnym.
• To nie mój czas – ciekawa rozmowa z Jarosławem Gawinem.

Oprócz tego znajdziemy bieżące informacje z życia Kościoła w naszej diecezji, w Polsce i na świecie.

– Kolejny numer „Małego Gościa Niedzielnego” podejmuje temat oczyszczania dusz ludzkich.

23,661,938 unikalnych wizyt