Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 16 października 2011

Ogłoszenia parafialne - 16 października 2011

Ogłoszenia parafialne1. Trwa miesiąc październik, w którym w sposób szczególny będziemy oddawali cześć Maryi podczas Nabożeństwa Różańcowego. W naszej Parafii Nabożeństwo Różańcowe w dzień powszedni rozpoczyna się o godz. 16.30, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00. W poniedziałki, środy i piątki Nabożeństwo Różańcowe z udziałem i zaangażowaniem dzieci. W pozostałe dni zachęcamy do prowadzenia nabożeństw przez dorosłych z różnych grup. Dzieci podczas swych nabożeństw będą otrzymywały karteczki do konkursu różańcowego. Na koniec przewidziane nagrody.

2. W związku z Nabożeństwem Różańcowym Msze św. w dzień powszedni są o godz. 16.00 i następna po różańcu około godz. 17.15.

3. Przez miesiąc październik kancelaria jest czynna w wyznaczone dni od godz. 15.00 do 15.45 i bezpośrednio po drugiej Mszy św.

4. Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w organizację bierzmowania w naszej Parafii. Dziękujemy młodzieży i ich rodzicom za odpowiedzialne i poważne potraktowanie przyjęcia tego sakramentu.

5. W dzisiejszą niedzielę – 16 października – III niedziela miesiąca – specjalna Msza św. i spotkanie dla dzieci przygotowujących się do Pierwszej Komunii Świętej i Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego i ich rodziców o godz. 12.30.

6. W poniedziałek nasza szkoła w Kroczewie będzie obchodziła dzień swego patrona Jana Pawła II. Zapraszam w imieniu szkoły do kościoła na Mszę św. o godz. 9.00, podczas której będziemy prosili, aby ich patron bł. Jan Paweł II wstawiał się za wszystkimi zaangażowanymi w dobro tej szkoły i wypraszał im potrzebne łaski.

7. W najbliższą sobotę – 22 października po raz pierwszy obchodzimy liturgiczne wspomnienie bł. Jana Pawła II. W ten dzień na Mszach św. będziemy wypraszali potrzebne łaski przez pośrednictwo Błogosławionego Papieża. Także w ten dzień w kościele powiesimy obraz bł. Jana Pawła II. Jest to dzieło wykonane techniką ikony (deska oklejona płótnem malarskim i nasycona podkładem kredowym), wykonane przez znanego malarza Pana Wojciecha Bleję. Gwarancja na żywotność takiego obrazu to 200 lat. Obraz ten zostanie poświęcony w niedzielę – 23 października na Mszy św. o godz. 11.30 przez ks. Prałata Jerzego Niestępskiego. Ofiary jakie będziemy składali przez najbliższe dwie niedziele – 23 i 30 października przeznaczone będą na ten obraz. Z góry serdecznie dziękujemy za hojność.

8. Przyjmujemy na wypominki roczne i jednorazowe. Aby ułatwić przyjmowanie proszę zabrać przygotowane specjalnie karteczki i na nich wpisywać swych zmarłych z zaznaczeniem miejscowości. W przyjmowaniu wypominek nic się nie zmieniło od ubiegłego roku, odpowiedzialny za nie jest ks. Paweł, dlatego z ta sprawą głownie zgłaszamy się do niego.

9. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.

tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” godnymi polecenia są następujące artykuły:

• Dlaczego biskup Wiednia, irytuje się, słysząc narzekania księży i biskupów na sekularyzację.
• O początku życia opowiada lekarz, który zrezygnował z praktykowanej przez wiele lat metody in vitro.
• Czy czasy posłuszeństwa autorytetom już minęły?
• Po wyborach. Wygrała Polska w budowie.

Oprócz tego znajdziemy bieżące informacje z życia Kościoła w naszej diecezji, w Polsce i na świecie.