Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 2 października 2011

Ogłoszenia parafialne - 2 października 2011

Ogłoszenia parafialne1. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą niedzielą w październiku – Niedziela Adoracyjna. Po sumie odmówimy różaniec i ostatni raz w tym roku pójdziemy w Procesji Eucharystycznej wokół kościoła. Nie będzie Nabożeństwa Różańcowego po Mszy św. o godz. 17.00.

2. Rozpoczęliśmy miesiąc październik, w którym w sposób szczególny będziemy oddawali cześć Maryi podczas Nabożeństwa Różańcowego. W naszej Parafii Nabożeństwo Różańcowe w dzień powszedni rozpoczyna się o godz. 16.30, a w niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00. W poniedziałki, środy i piątki Nabożeństwo Różańcowe z udziałem i zaangażowaniem dzieci. W pozostałe dni zachęcamy do prowadzenia nabożeństw przez dorosłych z różnych grup. Dzieci podczas swych nabożeństw będą otrzymywały karteczki do konkursu różańcowego. Na koniec przewidziane nagrody.

3. W związku z Nabożeństwem Różańcowym Msze św. w dzień powszedni są o godz. 16.00 i następna po różańcu około godz. 17.15.

4. W poniedziałek Różaniec prowadzi Kółko Różańcowe z Emolinka, a we wtorek Kółko Różańcowe z Kroczewa.

5. Przez miesiąc październik kancelaria jest czynna w wyznaczone dni od godz. 15.00 do 15.45 i bezpośrednio po drugiej Mszy św.

6. W najbliższą sobotę – 8 października o godz. 11.00 próba przed bierzmowaniem. Obecność obowiązkowa. Do tego czasu i tej godziny wszyscy powinni mieć zaliczony egzamin i być dopuszczeni przez Księdza Pawła do przyjęcia tego sakramentu. Nieobecność na próbie będzie traktowana jako rezygnacja z przyjęcia bierzmowania. Kandydat do bierzmowania powinien wyrazić wolę przyjęcia tego sakramentu. Kościół nikogo na siłę nie zmusza do przyjmowania sakramentów. Następna próba w niedzielę po Mszy św. o godz. 9.30, a bierzmowanie jest w środę 12 października o godz. 17.00. Spowiedź dla kandydatów do bierzmowania i świadków w sobotę od godz. 12.00.

7. We wtorek po Nabożeństwie Różańcowym będzie miało miejsce poświęcenie odnowionej Figurki Matki Boże w Kroczewie koło stawu. Zapraszamy mieszkańców Kroczewa.

8. Jak słyszeliśmy w liście w następną niedzielę przed świątynia zbieramy do puszek ofiary na stypendia dla biednej chociaż uzdolnionej młodzieży wspierających Fundację Trzeciego Tysiąclecia – żywy pomnik stawiany Janowi Pawłowi II.

9. W następną niedzielę taca przeznaczona jest na inwestycje parafialne.

10. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.


Zachęcamy do lektury
tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” godnymi polecenia są następujące artykuły:

• O tym, że na świecie tylko w Europie maleje liczba chrześcijan.
• Jak Ojciec Święty dodał odwagi przeżywającemu trudny czas Kościołowi w Niemczech.
• Poznaj wszystkie obietnice wyborcze.

Oprócz tego znajdziemy bieżące informacje z życia Kościoła w naszej diecezji, w Polsce i na świecie.

– Kolejny numer „Małego Gościa Niedzielnego” mówi o dzieciach prześladowanych za wiarę w Pana Jezusa. Oprócz tego wielka mapa świata, aby wiedzieć gdzie chrześcijanie są prześladowani i pamiętać o modlitwie za nich.

24,428,377 unikalnych wizyt