Jesteś w: Wydarzenia » Pielgrzymki » Pielgrzymka młodzieży do Rostkowa

Pielgrzymka młodzieży do Rostkowa

PielgrzymkiW sobotę 17 września 2011r. przedstawiciele młodzieży z parafii Kroczewo wraz z Ks. Wikariuszem Pawłem Grąbczewskim i Panią Katechetką Anną Duczman wzięli udział w XXIX Pielgrzymce do Rostkowa – miejsca narodzin i dorastania św. Stanisława Kostki, który jest patronem dzieci i młodzieży oraz Polski i ministrantów. Tegorocznym hasłem naszego pielgrzymowania było zawołanie: „Rosnąć z Jezusem”.
Po przybyciu ma miejsce zgromadziliśmy się od razu na placu przy Sanktuarium św. Stanisława Kostki w Rostkowie, aby wziąć udział w nabożeństwie ewangelizacyjnym oraz Mszy św. sprawowanej przez Ks. Biskupa Romana Marcinkowskiego. Zachęcał on młodzież do brania przykładu w życiu z odpowiedzialnej postawy patrona i rówieśnika św. Stanisława Kostki. Homilię wygłosił ks. Rafał Grzelczyk, diecezjalny duszpasterz młodzieży, któremu towarzyszyło dwoje uczestników tegorocznych XXVI Światowych Dni Młodzieży w Madrycie. Prosił zgromadzoną młodzież, aby całkowicie zawierzyła Jezusowi, do czego namawiał Ojciec Święty Benedykt XVI w Madrycie. Na zakończenie naszego pobytu w Rostkowie wystąpił zespół „40 i 30 / 70” (czyt. „40 synów i 30 wnuków jeżdżących na 70 oślętach”). Koncert był zwieńczeniem obchodów Pierwszego Tygodnia Wychowania w diecezji płockiej.

Kolejna Jubileuszowa XXX Pielgrzymka Dzieci i Młodzieży do Przasnysza i Rostkowa planowana jest 22 września 2012r.