Nawigacja

Aktualny czas


Tłumaczenie strony


Liturgia na dziś

PEŁNY TEKST
Czytań Mszalnych

Modlitwa Internauty

Modlitwa
przed lub zamiast
siedzenia
przed komputerem

Boże,
Prawdo odwieczna
– wierzymy w Ciebie.
Boże, Mocy nasza
i Zbawienie nasze
– ufamy Tobie.
Boże,
Dobroci Nieskończona
– z całego serca
miłujemy Ciebie.
Tyś Słowo swe posłał
dla zbawienia świata
– spraw, abyśmy wszyscy
w Nim jedno byli.
Napełnij nas
Duchem Syna Twojego
– abyśmy sławili
imię Twoje.
                              Amen.
Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 4 września 2011

Ogłoszenia parafialne - 4 września 2011

Ogłoszenia parafialne1. Dzisiejsza niedziela jest pierwszą w miesiącu – Niedziela Adoracyjna. Po Mszy św. o godz. 9.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz indywidualna adoracja do Sumy. Po Sumie wspólna adoracja i Procesja Eucharystyczna wokół kościoła.

2. Podczas wakacji została w środku i z zewnątrz odmalowana kaplica w Wojszczycach, a także zostały zakupione nowe Stacje Drogi Krzyżowej. Zostało jeszcze do zrobienia zabezpieczenie i pomalowanie części drewnianych kaplicy. Na dotychczasowe prace wydaliśmy 5120 zł. Mieszkańcy sześciu wiosek modlących się w kaplicy do dnia dzisiejszego złożyli na ten cel 4200 zł. Serdecznie dziękujemy za te ofiary.

3. Podczas wakacji zostały zrobione z budynku gospodarczego nowe mieszkania dla Księdza Wikariusza. Była to konieczność wynikająca z nakazu Księdza Biskupa. Koszt jeszcze nie został policzony i nie zostało zapłacone wykonawcom. Za tydzień w niedzielę każdy chętny będzie mógł po Mszach św. pójść i zobaczyć nowy „wikariat” i przekonać się na co wydawane są pieniądze parafialne. Jednak prawdopodobnie w tym roku ks. Paweł jeszcze się nie przeprowadzi, gdyż wszystko przygotowane jest do instalacji gazowej, która w tym roku nie zostanie w Kroczewie założona, jak to na wiosnę nam obiecywano.

4. Widzimy nowy chodnik położony przez środek kościoła. Jest to dar Pana Stanisława Sosnowskiego, a jednocześnie Jego podziękowanie za szczęśliwie przeżyte 100 lat. Chodnik ten będzie wykorzystywany na ślubach i innych dużych uroczystościach. Cena jego wyniosła 1230 zł. Bardzo serdecznie dziękujemy za ten dar, a Jubilatowi życzymy długich lat w szczęściu i siłach jak dotychczas.

5. Za tydzień, w niedzielę – 11 września po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie dla kandydatów do sakramentu bierzmowania. Kandydaci na to spotkanie przynoszą ze sobą indeksy.

6. Dzieci przygotowujące się do Pierwszej Komunii Świętej i Odnowienia Przyrzeczeń Chrztu Świętego, a więc klas II i IV będą miały spotkania w każdą III niedzielę miesiąca. Jednak będą to spotkania inne niż w latach ubiegłych. Będziemy się spotykali raz w miesiącu na specjalnej Mszy św. odprawianej dla dzieci i ich rodziców o godz. 12.30, podczas której będzie dla dzieci i rodziców nauka i będą przekazywane ogłoszenia i wskazówki łączące się z przygotowaniem do tych wydarzeń. Najbliższe spotkanie w niedzielę – 18 września o godz. 12.30.

7. W następną niedzielę na Mszy św. o godz. 9.30 będzie miało miejsce poświęcenie plecaków i przyborów szkolnych wszystkich dzieci z klas pierwszych szkół podstawowych naszej parafii.

8. W dzisiejszą niedzielę dzieci i młodzież zabierają pierwszą karteczkę i przewodnik do wyklejanki niedzielnej. Na zakończenie roku szkolnego dla najbardziej wytrwałych przewidziane są nagrody.

9. Następna niedziela jest drugą niedzielą miesiąca, ofiary składane na tacę będą przeznaczone na inwestycje parafialne.

10. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za wszystkie złożone ofiary.


Zachęcamy do lektury
tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” godnymi polecenia są następujące artykuły:

• Czy trzeba wierzyć w objawienia prywatne ? Co objawieniom prywatnym zawdzięcza współczesny Kościół?
• Co przyciąga uczniów do ponad pięciuset szkół katolickich w Polsce?
• Wzruszający reportaż o życiu chrześcijan w Turkmenistanie.
• O co prawdziwie chodzi w sporze o żywność modyfikowaną genetycznie?

Oprócz tego znajdziemy bieżące informacje z życia Kościoła w naszej diecezji, w Polsce i na świecie.

24,334,445 unikalnych wizyt