Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 14 sierpnia 2011

Ogłoszenia parafialne - 14 sierpnia 2011

Ogłoszenia parafialne1. Podczas trwania wakacji, w Parafii zazwyczaj będzie tylko jeden kapłan. Wszystkich, którzy pragną skorzystać ze spowiedzi św. prosimy o wcześniejsze przychodzenie do świątyni w niedzielę i w dni powszednie.

2. Proszę przestrzegać godzin otwarcia kancelarii. Wtedy na pewno zastaniemy kapłana.

3. W ostatnich tygodniach Afrykę Wschodnią i kraje tzw. Rogu Afryki (Somalia, Erytrea, Dżibuti, Etiopia) dotknęła najpoważniejsza od 60. lat klęska głodu. Papież Benedykt XVI podczas modlitwy „Anioł Pański” 17 lipca br. zwrócił się do Kościoła na świecie z prośbą o pomoc w przezwyciężeniu tej katastrofy humanitarnej. Odpowiedzią na nią jest apel ks. abpa Józefa Michalika, przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, o przeprowadzenie w diecezjach zbiórki na pomoc Afryce. W związku z tym Biskup Płocki Piotr Libera w kościołach Diecezji Płockiej zarządził przeprowadzenie zbiórki do puszek, na rzecz głodujących mieszkańców Południowego Sudanu i Erytrei.

4. Przed południem pielgrzymi z naszej diecezji dotarli na Jasną Górę. Przez cały czas trwania jubileuszowej XXX Pieszej Pielgrzymki Płockiej – przeżywanej pod hasłem Proste wejrzenie ku Bogu – gromadziliśmy się o godz. 20.30 w naszej świątyni parafialnej na wspólnym Apelu Pielgrzymkowym, podczas którego przy pomocy śpiewu, modlitwy i konferencji łączyliśmy się duchowo z wszystkimi pielgrzymami naszej diecezji. Już dziś bardzo serdecznie dziękuję wszystkim modlącym się z nami osobom i serdecznie zapraszam na ostatni już Apel Pielgrzymkowy o godz. 20.30.

5. W poniedziałek – 15 sierpnia przypada Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w polskiej tradycji znana jest jako święto Matki Bożej Zielnej. Mszę św. jak w każdą niedzielę: o godz. 9.30, 11.30 i 17.00 – w kaplicy w Wojszczycach o godz. 8.00. Poświęcenie wianków z ziół i kwiatów na zakończenie każdej Mszy św.

6. W pierwszą niedzielę września (tj. 4 września) na Jasnej Górze odbędzie się Ogólnopolska Pielgrzymka Rolników – Dożynki 2011. Osoby zainteresowane uczestnictwem w uroczystościach na Jasnej Górze mogą zapisywać się w kancelarii parafialnej lub w zakrystii bezpośrednio po Mszach św. do końca sierpnia. Przewidywany koszt wyjazdu to 75 zł.

7. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone dzisiaj ofiary na inwestycje parafialne.

tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” godnymi polecenia są następujące artykuły:

• Wakacyjny cykl „Bliskie kresy” – Kiejdany.
• „Generacja Światowych Dni Młodzieży” – o spotkaniu młodzieży z papieżem Benedyktem XVI w Madrycie.
• „Porwani do światła” – o nowym zgromadzeniu kontempacyjno-pustelniczym, którego początek sięga dnia ogłoszenia dogmatu o Wniebowzięciu NMP.
• „Święty Maksymalista” – refleksje z okazji 70 rocznicy śmierci św. Ojca Maksymiliana Kolbego.

Oprócz tego znajdziemy bieżące informacje z życia Kościoła w naszej diecezji, w Polsce i na świecie.

UWAGA! Do dzisiejszego numeru dołączona jest płyta CD z nagraniem Akatystu, czyli przepięknego hymnu ku czci Najświętszej Maryi Panny.