Jesteś w: Wydarzenia » Rekolekcje » Nowenna przed misjami parafialnymi

Nowenna przed misjami parafialnymi

RekolekcjeMisje święte są szczególnym wydarzeniem duszpasterskim w parafii, dlatego należy je poprzedzić stosownym przygotowaniem modlitewnym.
Proponujemy Wam, Drodzy Parafianie, abyście przez dziewięć dni poprzedzających ten święty czas rekolekcji ogarnęli modlitwą następujące intencje:

1 dzień Nowenny – piątek, 9 kwietnia
O odnowienie i umocnienie wiary w całej wspólnocie parafialnej. Aby czas misji stał się czasem powszechnego rachunku sumienia z przeżywania naszych praktyk wiary: modlitwy zwłaszcza rodzinnej, uczestnictwa we Mszy św., korzystania z sakramentów św. i tego wszystkiego, w czym nasza wiara się wyraża.

2 dzień Nowenny – sobota, 10 kwietnia
O odnowienie naszego życia moralnego: o dobrą spowiedź misyjną i o łaskę przemiany dla ludzi żyjących w grzechach, obarczonych nałogami, oddalonych od Boga.

3 dzień Nowenny – niedziela, 11 kwietnia
O odnowienie świętości życia małżeńskiego i rodzinnego. O odbudowanie więzi miłości w naszych rodzinach, a szczególnie tych, które przeżywają kryzysy.

4 dzień Nowenny – poniedziałek, 12 kwietnia
O ożywienie i odnowienie życia sakramentalnego w całej parafii i w każdej rodzinie.

5 dzień Nowenny – wtorek, 13 kwietnia
O ducha prawdziwej modlitwy i odnowienia zdrowej pobożności w każdym z nas i w naszych domach. By były one prawdziwymi sanktuariami wiary przeżywanej w rodzinie.

6 dzień Nowenny – środa, 14 kwietnia
O większą troskę w wychowaniu dzieci i młodzieży. O stałą współpracę rodziców z dziełem katechizacji i troskę o uczestnictwo ich dzieci w praktykach wiary.

7 dzień Nowenny – czwartek, 15 kwietnia
O ducha ofiary w dźwiganiu krzyża i umocnienie w cierpieniu ludzi chorych, cierpiących, podeszłego wieku i wszystkich, którzy potrzebują umocnienia duchowego i cielesnego.

8 dzień Nowenny – piątek, 16 kwietnia
O łaskę powrotu do gorliwości życia religijnego dla parafian zaniedbujących obowiązki wiary. Szczególnie o łaskę powrotu do Boga dla najbardziej zaniedbanych duchowo, którzy nie byli może zbyt długo u sakramentów św., zagubili drogę do kościoła, zaprzestali praktyki modlitwy; aby i ich Chrystus przyprowadził do źródła odnowy misyjnej.

9 dzień Nowenny – sobota, 17 kwietnia
O Boże błogosławieństwo na czas misji. O błogosławione owoce tego czasu łaski, przez podjecie i wypełnienie dobrych postanowień misyjnych, które złożymy pod misyjnym krzyżem.