Jesteś w: Wydarzenia » Ogłoszenia parafialne » Ogłoszenia parafialne - 8 maja 2011

Ogłoszenia parafialne - 8 maja 2011

Ogłoszenia parafialne1. Trwa miesiąc maj, który jest poświęcony szczególnej czci Maryi, Matki Bożej. Nabożeństwa Majowe w naszej parafii w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, a w niedziele po Mszy św. o godz. 17.00. W odległych miejscowościach zachęcamy do odprawiania nabożeństw przy figurkach.

2. Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w organizację w dniu 3 maja br. koncertu dziękczynnego dla Błogosławionego Jana Pawła II. Dziękujemy Wójtowi Gminy Załuski – Panu Romualdowi Woźniakowi za pomysł i organizację, dziękujemy wszystkim zaangażowanym pracownikom Urzędu Gminy Załuski, dziękujemy wszystkim sponsorom, dziękujemy Druhom Strażakom z trzech jednostek naszej parafii za ubogacenie uroczystości. Mam nadzieję, że nie był to ostatni taki koncert w naszym kościele.

3. W dzisiejszą niedzielę na Mszy św. o godz. 11.30 grupa 31 dzieci z naszej parafii po raz pierwszy przystąpi do Komunii Świętej. Pamiętajmy o tych dzieciach w swych modlitwach.

4. Dzieci, które dzisiaj przystąpiły do Pierwszej Komunii Świętej, będą miały „biały tydzień”. Przychodzą przez cały tydzień na Mszę św. o godz. 18.00 i pozostają na Nabożeństwo Majowe. W poszczególne dni dzieci będą otrzymywać różne pamiątki.

5. Pan fotograf informuje, ze zdjęcia i film z uroczystości będą do odebrania w czwartek – 12 maja przed i po Mszy Świętej.

6. W piątek – 13 maja po Mszy św. o godz. 18.00 Nabożeństwo Fatimskie. Nabożeństwo będą obsługiwały oraz figurkę Niepokalanej będą niosły dzieci pierwszokomunijne.

7. W następną niedzielę – 15 maja po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie formacyjne dla kandydatów do bierzmowania.

8. Ponieważ w dzisiejszą niedzielę jest Pierwsza Komunia dzieci „tacę inwestycyjną” przenosimy na następną niedzielę miesiąca. Ofiary składane za tydzień są przeznaczone na inwestycje parafialne.

9. Bardzo prosimy o przestrzeganie porządku na cmentarzu i wyrzucanie śmieci tylko do przeznaczonych w tym celu pojemników. Do kontenera prosimy wrzucać tylko wypalone znicze i wkłady od zniczy.

10. Składamy serdeczne „Bóg zapłać” za złożone dzisiaj ofiary.

tygodnika katolickiego „Gość Niedzielny”

W dzisiejszym „Gościu Niedzielnym” godnymi polecenia są następujące artykuły:

• Temat Gościa – Błogosławiony. Wiele ciekawych artykułów na temat beatyfikacji.
• Siódmego dnia uzdrowienie – sylwetka charyzmatycznego kałana z Indii.
• Każdy ślub jest królewski. Ślub brytyjskiej pary książęcej stał się wspaniałą katechezą o sakramencie małżeństwa.
• Zawsze niewinni – o uniewinnieniu gen. Czesława Kiszczaka.

Oprócz tego znajdziemy bieżące informacje z życia Kościoła w naszej diecezji, w Polsce i na świecie.